52-letni mężczyzna został zatrzymany w związku z zaginięciem 45-latki i jej 15-letniej córki z Częstochowy. Policja informowała, że kobieta wyszła z nastolatką z domu w ubiegły czwartek.

52-letni mężczyzna został zatrzymany już w niedzielę, ale policja poinformowała o tym dopiero dzisiaj. Przekazała także sprawę prokuraturze. 

Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie bezprawnego pozbawienia wolności - przekazał dziennikarce RMF FM Annie Kropaczek Krzysztof Budzik z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Na razie mundurowi nie chcą mówić o szczegółach sprawy. Zatrzymany jeszcze dziś ma być przesłuchiwany przez prokuratora.

Ostatni raz widziana na ogródkach działkowych

O zaginięciu kobiety i jej córki policję zawiadomiła w sobotę matka 45-latki. Kobiety razem z psem rasy shih tzu opuściły blok przy ul. Bienia w czwartek. Dotąd nie nawiązały kontaktu z bliskimi.

Ze wstępnych ustaleń wynikało też, że ostatni kontakt telefoniczny miała (matka 45-latki - przyp. red.) z córką 9 lutego, a z wnuczką 10 lutego. Wiadomo też, że tego dnia 45-letnia zaginiona widziana była na ogródkach działkowych przy ulicy Żyznej - powiedziała Sabina Chyra Giereś, rzeczniczka policji w Częstochowie.

Samochód zaparkowany przed blokiem

W poniedziałek policja udostępniła także zdjęcia i rysopisy zaginionych oraz fotografię samochodu należącego do 45-latki. Służby weryfikują informacje, z których wynikało, że w dniu zaginięcia poszukiwanych ktoś jechał fordem kobiety. Funkcjonariusze zaapelowali o kontakt do osób, które w godzinach wieczornych lub nocnych z 10 na 11 lutego widziały poruszającego się forda Focusa o numerze rejestracyjnym SC 1836F lub mają go na nagraniu z kamerki samochodowej. Auto należące do 45-latki nie zginęło - pozostało zaparkowane przed blokiem, który opuściły obie poszukiwane.

Rysopis Aleksandry Wieczorek: wzrost 165 cm, sylwetka średnia, włosy ciemne do ramion, oczy ciemne, nos prosty, uszy przylegające, uzębienie pełne. W chwili zaginięcia mogła być ubrana w ciemnozieloną kurtę zimową do kolan i ciemne spodnie.

Rysopis Oliwii Wieczorek: wzrost 170 cm, sylwetka szczupła, włosy długie ciemny blond, oczy niebieskie, nos prosty, uszy przylegające, uzębienie pełne. W chwili zaginięcia mogła być ubrana w krótką białą kurtę zimową z kapturem obszytym jasnym futerkiem.

Każdy, kto zna miejsce aktualnego pobytu lub w ostatnim czasie widział zaginione lub przemieszczający się pojazd, proszony jest o kontakt z policją pod numerem 112 lub 997.


 


Opracowanie: