Sąd rodzinny zajmie się 10-letnim uczniem jednej ze szkół podstawowych w Elblągu w woj. warmińsko-mazurskim. Chłopiec nagrywał i publikował na portalu społecznościowym filmy, na których rzuca kotem. Zwierzęciu nic się nie stało. Sprawa trafi do sądu rodzinnego.

Dotarła do nas informacja, że pewien chłopiec na swoim profilu społecznościowym zamieszcza filmy, na których znęca się nad swoim kotem. Policjanci pracujący nad tą sprawą ustalili już tożsamość tego chłopca i będą kierowali informację o jego zachowaniu do sądu rodzinnego - powiedział naszemu reporterowi komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy elbląskiej policji.

Chodzi o ucznia jednej z elbląskich podstawówek. 10-latek prawdopodobnie chcąc zaistnieć w sieci zamieszczał filmiki, na których rzuca kotem do góry i robi nim fikołki. O sprawie została już powiadomiona szkoła, wychowawca i nauczyciele.

Rodzice z synem byli już w komendzie policji. Przeprosili za zachowanie 10-latka i zamieszczone filmiki. Przeprosiny ukazały się też na profilu społecznościowym chłopca.

Policję o bulwersujących nagraniach poinformowali internauci.