Termin i kwestie personalne dotyczące nadchodzącej rekonstrukcji rządu były jednym z głównych tematów poruszanych dziś przez media. Reporterom RMF FM udało się ustalić, że do zmian dojdzie jutro. Później ta informacja została potwierdzona przez przedstawicieli rządu. W poniedziałek zapadł też wyrok w głośnej sprawie zabójstwa 21-latka przy barze z kebabem w Ełku. Tunezyjczyk Lassad A. został skazany na 12 lat więzienia. Na początku tygodnia, w świetle kamer, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zaprosiła Mateusza Morawieckiego do Okrągłego Stołu. Premier nie przyjął zaproszenia. Najważniejsze informację dnia zebraliśmy dla Was w jednym miejscu!

We wtorek około 10:30 rekonstrukcja rządu i nowi ministrowie

Rekonstrukcja rządu i powołanie nowych ministrów do gabinetu Mateusza Morawieckiego ma się odbyć we wtorek około 10:30 - ustalili w Pałacu Prezydenckim i Kancelarii Premiera reporterzy RMF FM. Tę informację potwierdził w Popołudniowej rozmowie w RMF FM rzecznik prezydenta RP Błażej Spychalski. 

Znamy szczegóły rekonstrukcji rządu

Elżbieta Witek za Joachima Brudzińskiego w MSWiA i Bożena Borys-Szopa w resorcie rodziny za Elżbietę Rafalską. To będą nowi ministrowie - wynika z ustaleń reportera RMF. Jutro przed południem przeprowadzona ma zostać rekonstrukcja rządu.

Zabójstwo przy barze z kebabem w Ełku. Tunezyjczyk skazany na 12 lat więzienia

Na 12 lat więzienia Sąd Okręgowy w Suwałkach skazał Tunezyjczyka Lassada A., oskarżonego o zabójstwo 21-latka niedaleko baru z kebabem w Ełku (woj. warmińsko-mazurskie). Skazany ma także zapłacić w sumie 70 tys. zł zadośćuczynienia matce i siostrze zmarłego.

Takiej kary chciała prokuratura; obrona wnioskowała o uniewinnienie. Wyrok nie jest prawomocny.

Sudan: Siły bezpieczeństwa rozpędziły protest okupacyjny. Nie żyje 9 osób

Dziewięć osób zginęło w poniedziałek w wyniku rozpędzenia przez sudańskie siły bezpieczeństwa protestu okupacyjnego w stolicy Sudanu, Chartumie - podały źródła medyczne i opozycyjne. To najkrwawsze zajścia od obalenia w kwietniu prezydenta Omara el-Baszira.

Nieudane zaproszenie premiera Morawieckiego do Okrągłego Stołu przez Aleksandrę Dulkiewicz

Witam i dziękuję, że jest pan na Święcie Wolności i Solidarności, zapraszam do Okrągłego Stołu - mówiła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz w poniedziałek do premiera Mateusza Morawieckiego. Szef rządu podziękował i nie przyjął zaproszenia.

Spychalski o rekonstrukcji rządu: Prezydent zna listę nowych ministrów. Jest zadowolony

"Lista nowych ministrów jest znana prezydentowi. Prezydent jest zadowolony z propozycji ministerialnych premiera" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM rzecznik prasowy prezydenta RP Błażej Spychalski pytany o zbliżającą się rekonstrukcję rządu. Pytany o to, czy odwołanie ministrów nastąpi podczas publicznej uroczystości, odpowiada: "Nie wydaje mi się, żeby była taka praktyka, żeby odwołanie ministrów następowało przed kamerami" .

Wiosna i SLD w jednej frakcji, ale osobno

Wiosna Roberta Biedronia, która wnioskuje o przyjęcie do frakcji socjaldemokratów w Parlamencie Europejskim (Postępowy Sojusz Socjalistów i Demokratów) raczej nie utworzy wspólnej delegacji z eurodeputowanymi Sojuszu Lewicy Demokratycznej - ustaliła brukselska korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon. Taka szersza polska delegacja istnieje np. w Europejskiej Partii Ludowej.Tajemnicza zbrodnia w Siemianowicach. Ciało zakopane w zaroślach w centrum miasta

Zabójstwo w Siemianowicach. Ciało ofiary zostało zakopane w zaroślach w centrum miasta. Domniemany sprawca ukrywa się i jest poszukiwany przez policję.

Iga Świątek przegrała z Simoną Halep

Iga Świątek przegrała z rozstawioną z "trójką" i broniącą tytułu Rumunką Simoną Halep 1:6, 0:6 w 1/8 finału turnieju French Open. Tenisistka z Warszawy po raz drugi startowała w seniorskiej imprezie wielkoszlemowej, a w Paryżu zadebiutowała.