W niedzielę dowiedzieliśmy, że został zatrzymany mężczyzna, który jest podejrzewany o zabójstwo 10-letniej Kristiny. Ciało dziewczynki zostało znalezione w czwartek w lesie nieopodal Morwin, gdzie mieszkała. Weekend przyniósł wiele tragicznych informacji. Na Dolnym Śląsku samochód wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Zginęło pięć osób – pasażerowie i kierowca auta. Na pikniku lotniczym w Płocku samolot wykonujący akrobacje nad Wisłą wpadł do wody – pilot maszyny nie przeżył. Koszmarną podróż w sobotę mieli pasażerowie pociągu TLK Gwarek relacji Katowice – Słupsk. W nieklimatyzowanym składzie najpierw zmarł 75-letni pasażer. Potem pociąg przewożący około 400 pasażerów stanął w Rogoźnie z powodu awarii sieci. Pociąg miał w sumie ponad 8 godzin opóźnienia. Nad całym krajem przechodzą gwałtowne burze. Przy usuwaniu skutków nawałnic pracowało 4,5 tys. przedstawicieli służb. Tymczasem Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiedziało złożenie pozwu przeciwko profesorom UJ. Ci opublikowali swoją opinię ws. noweli kodeksu karnego. Chodzi o stwierdzenie dot. rzekomego złagodzenia odpowiedzialność prezesów państwowych spółek za korupcję. Zebraliśmy dla Was najważniejsze wydarzenia weekendu!

Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny. Był związany z jej rodziną

22-letni mężczyzna podejrzewany o zabójstwo 10-letniej dziewczynki z Dolnego Śląska został zatrzymany. Jak dowiedzieli się reporterzy RMF FM, mężczyzna był związany z jej rodziną. Znał dziewczynkę, mieszkał w tej samej miejscowości - twierdzą źródła RMF FM zbliżone do śledztwa. Ciało dziecka znaleziono w czwartek w lesie sześć kilometrów od miejscowości Mrowiny, gdzie mieszkała.

Dolnośląskie: Tragedia na przejeździe kolejowym. Zginęło pięć osób

Tragiczny wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Nowa Wieś Kącka. Samochód osobowy wjechał pod pociąg. Nie żyje pięć osób.

Tragedia na pikniku lotniczym w Płocku. Nie żyje pilot samolotu

Samolot wykonujący akrobacje nad Wisłą w Płocku wpadł do wody - informujecie nas na Gorącą Linię RMF FM. Udało się wyłowić część maszyny i pilota. Niestety, mężczyzna nie żyje.

Ministerstwo Sprawiedliwości pozwie profesorów UJ za opinię o zmianach w Kodeksie karnym

"Będzie pozew resortu sprawiedliwości ws. opinii prawników z Krakowskiego Instytutu Prawa Karnego dot. noweli Kodeksu karnego" - powiedział wiceszef MS Marcin Warchoł. Chodzi o stwierdzenie dot. rzekomego złagodzenia odpowiedzialność prezesów państwowych spółek za korupcję.

Sasin: Nigdy nie mówiliśmy, że Marek Falenta jest człowiekiem wiarygodnym

"Nie sądzę, żeby Marek Falenta był jakimś zagrożeniem dla PiS. Wszyscy, którzy patrzą na tę sprawę w sposób obiektywny i wyprany z emocji politycznych, muszą widzieć mechanizm, który jest bardzo widoczny: przestępca skazany prawomocnym wyrokiem, który idzie do więzienia, próbuje się ratować. Tonący brzytwy się chwyta" - tak Jacek Sasin, Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, odpowiedział na pytanie czy sprawa Marka Falenty może mieć wpływ na wynik wyborczy Prawa i Sprawiedliwości.  

CAŁA ROZMOWA Z JACKIEM SASINEM DO ZOBACZENIA I POSŁUCHANIA >>>TUTAJ<<<

75-latek zmarł w nieklimatyzowanym pociągu na trasie Katowice - Słupsk

Koszmarna podróż pociągiem TLK Gwarek relacji Katowice - Słupsk. W nieklimatyzowanym składzie najpierw zmarł 75-letni pasażer. Potem pociąg przewożący około 400 pasażerów stanął w Rogoźnie z powodu awarii sieci. 

Burze i wichury przeszły przez północną Polskę. Ponad 1000 interwencji

Już około 400 razy interweniowali strażacy w Zachodniopomorskiem po wieczornych burzach i wichurach, które przeszły nad regionem. Na Dolnym Śląsku było 300 interwencji, a na Warmii i Mazurach 200. W województwie pomorskim strażacy wyjeżdżali do akcji 150 razy. W całym kraju przy usuwaniu skutków burz pracowało 4,5 tys. przedstawicieli służb. 

Mistrzostwa Europy U-21: Piłkarze reprezentacji Polski wygrali z Belgią

Piłkarze reprezentacji Polski wygrali z Belgią 3:2 (1:1) w Reggio Emilia w pierwszym meczu mistrzostw Europy do lat 21. W środę biało-czerwoni zagrają z Włochami, a w sobotę z Hiszpanią (oba mecze w Bolonii).

Awans polskich piłkarzy ręcznych do mistrzostw Europy 2020. Wygrali z Izraelem 26:23

W meczu ostatniej kolejki kwalifikacji EHF EURO 2020 Polska wygrała w Płocku z Izraelem 26:23 (10:11). Biało-Czerwoni zapewnili sobie awans do styczniowych finałów mistrzostw Europy. Gospodarzem imprezy po raz pierwszy w historii będą trzy kraje: Austria, Norwegia i Szwecja.

Nie żyje słynny włoski reżyser Franco Zeffirelli

W wieku 96 lat zmarł światowej sławy włoski reżyser filmowy, teatralny i operowy Franco Zeffirelli. Był jednym z najwybitniejszych włoskich twórców XX wieku.


Poznaliśmy laureatów 15. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

Martyna Wójcik i Natalia Pycek ex aequo (w kategorii dzieci) oraz Kamil Czeszel (w kategorii dorosłych) zostali laureatami 15. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Koncert 12 finalistów odbył się w sobotę wieczorem na krakowskim Rynku - po ocenie występów jury ogłosiło nazwiska.