Sześć zarzutów postawionych byłemu posłowi PiS i byłemu agentowi CBA Tomaszowi K. to jedna z głównych informacji czwartku. Innym tematem dnia były burzliwe debaty nad projektem dot. 13 emerytury. Informowaliśmy także m.in. o kryzysie psychiatrii dziecięcej: brakuje lekarzy specjalistów. O czym jeszcze się mówiło? Przygotowaliśmy subiektywny przegląd najważniejszych informacji dnia.

Posłuchajcie także podcastu Bogdana Zalewskiego - "Podsumowanie dnia":

Pawłowicz, Piotrowicz i Stelina sędziami Trybunału Konstytucyjnego

Sejm wybrał Krystynę Pawłowicz, Stanisława Piotrowicza i Jakuba Stelinę na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Przed głosowaniem rozgorzały emocje. Posłowie opozycji wznosili okrzyki "hańba" i "precz z komuną".

Atak na funkcjonariuszy KAS w salonie gier. Policja szuka właściciela

Policja wyjaśnia sprawę ataku na funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej z Opola. W nielegalnym salonie gier użyty został gaz pieprzowy. Urządzenie do jego rozpylenia zostało włączone automatycznie.

Sześć zarzutów dla "agenta Tomka"

Prokuratura Regionalna w Białymstoku przedstawiła sześć zarzutów byłemu posłowi Prawa i Sprawiedliwości i byłemu agentowi Centralnego Biura Antykorupcyjnego Tomaszowi K., który był znany jako "agent Tomek". Zarzucono mu m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej i pranie brudnych pieniędzy.

Psychiatria dziecięca na skraju wytrzymałości. Dramatyczne braki lekarzy

W Polsce jest tylko 437 psychiatrów dziecięcych - wynika z danych Naczelnej Izby Lekarskiej. "Potrzeba przynajmniej dwa razy więcej" -  alarmuje w RMF FM prof. Barbara Remberk, konsultant krajowa w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży. Specjaliści są nieliczni, przepracowani i niedofinansowani, a na poprawę sytuacji w najbliższym czasie się nie zapowiada.

Burzliwe debaty nad projektem dot. 13 emerytury. "Manipulacja finansami publicznymi"

Wszystkie kluby opozycyjne opowiedziały się przeciwko projektowi PiS o finansowaniu trzynastych emerytur z Funduszu Solidarnościowego. W debacie posłowie PiS zapewniali, że projekt nie uszczupli pieniędzy skierowanych na rzecz osób niepełnosprawnych.


Netanjahu postawiony w stan oskarżenia

Prokurator generalny Izraela Awichaj Mandelblit postawił premiera Benjamina Netanjahu w stan oskarżenia w sprawach dotyczących korupcji, nadużycia zaufania i defraudacji. Taką informację przekazał resort sprawiedliwości.