Jedną z najważniejszych informacji weekendu była tragiczna eksplozja w Bytomiu. Głośno było również o konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach i decyzji Polskiego Stronnictwa Ludowego ws. formuły startu w wyborach parlamentarnych. Władze Iranu ogłosiły wzbogacanie uranu powyżej poziomu ustalonego w porozumieniu nuklearnym. W wieku 87 lat zmarła Wanda Warska - wybitna polska wokalistka jazzowa.

Wybuch w kamienicy w Bytomiu. Zginęła matka i jej dwoje dzieci


Trzy osoby zginęły, a cztery zostały poszkodowane w eksplozji, do której doszło w kamienicy w Bytomiu. Ofiary śmiertelne to matka i jej dwoje dzieci. 

Rozszczelnienie instalacji gazowej to najbardziej prawdopodobna przyczyna sobotniej tragedii.

Prezydent najprawdopodobniej zarządzi wybory parlamentarne na 20 października

Prezydent Andrzej Duda najprawdopodobniej zarządzi wybory parlamentarne na 20 października - dowiedział się nieoficjalnie dziennikarz RMF FM. Z naszych informacji wynika, że Andrzej Duda jest najbardziej przekonany właśnie do tej daty, a nie 13 października, jak chciałaby większość polityków partii rządzącej. 

Kosiniak-Kamysz: Nie wyobrażam sobie wspólnego startu z lewicą

Do wyborów parlamentarnych proponujemy dwa bloki - lewicę i umiarkowane centrum; jeden blok nie jest w stanie pokonać obecnie rządzących - mówił na wstępie sobotniego posiedzenia Rady Naczelnej PSL prezes partii Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kaczyński: Musimy odnieść zwycięstwo, które pozwoli podtrzymać dobry czas Polaków i Polski

W wyborach parlamentarnych, które odbędą się w październiku lub listopadzie, musimy odnieść zwycięstwo, które pozwoli podtrzymać dobry czas Polaków, dobry czas Polski. Zwyciężymy czynem i myślą, myślą i czynem - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Na zakończenie konwencji programowej PiS "Myśląc: Polska", Kaczyński podkreślił, że jego ugrupowanie musi iść obraną drogą, bo "innej, dobrej dla naszej ojczyzny nie ma".

Silne trzęsienie ziemi w Kalifornii. Nie ma doniesień o ofiarach

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,1 nawiedziło w piątek południową Kalifornię - poinformowały amerykańskie służby sejsmologiczne USGS. To drugi tak silny wstrząs w tym rejonie w ciągu dwóch dni i najsilniejszy od 20 lat.

Nie żyje Wanda Warska. Wokalistka jazzowa miała 87 lat


Wanda Warska, piosenkarka, wokalistka jazzowa, interpretatorka poezji śpiewanej, główna wykonawczyni utworów skomponowanych przez jej męża, muzyka jazzowego Andrzeja Kurylewicza zmarła w sobotę w Laskach pod Warszawą po długotrwałej walce z chorobą w wieku 87 lat.

Iran wzbogaca uran i łamie porozumienie nuklearne

Iran rozpoczyna w niedzielę wzbogacanie uranu powyżej poziomu ustalonego w porozumieniu nuklearnym - ogłosiły władze tego państwa. Co 60 dni Teheran ma dalej ograniczać swoje zobowiązania wynikające z tej umowy.

Śmierć nurka Sebastiana Marczewskiego

Pochodzący ze Stalowej Woli nurek Sebastian Marczewski zmarł we Włoszech w trakcie próby bicia rekordu świata w nurkowaniu. Jak podał prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny, do tragedii doszło w jeziorze Garda.


Wybuch gazu w Zielonej Górze: Sąd zdecydował o areszcie dla dwóch kobiet

Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla dwóch kobiet - lokatorek zielonogórskiego mieszkania, w którym w środę wybuchł gaz. Wczoraj matka i córka zostały zatrzymane w lesie, gdzie koczowały w prowizorycznym szałasie - informuje reporter RMF FM Mateusz Czmiel.

24-godzinny trening przed siedzibą RMF FM!

Zaczęli w sobotę o godz. 18 - skończyli 24 godziny później. Dobę trwał wyjątkowy trening przed krakowską siedzibą RMF FM. Brały nim udział zespoły RMF4RT Gladiators i RMF4RT OCR.