Koniec afery związanej z "rodzinnymi lotami" marszałka Sejmu? Marek Kuchciński wpłacił dziś na cele charytatywne 15 tys. zł – ma to być równowartość 23 lotów rządową maszyną, podczas których marszałkowi towarzyszyła rodzina. W poniedziałek wiceminister finansów Leszek Skiba oraz minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski poinformowali o tym, że w subwencji oświatowej będzie dodatkowy miliard na podwyżki dla nauczycieli od września. Ruszył proces Tomasza Komendy – pozwał on państwo na 19 mln zł. To kwota, której domaga się w ramach odszkodowania za niesłusznie skazanie i 18-letni pobyt w więzieniu. Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje poniedziałku!

Po "rodzinnych lotach" Marek Kuchciński przelał pieniądze na konto organizacji charytatywnych

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński przelał pieniądze na konto dwóch organizacji charytatywnych. To efekt afery związanej z lotami marszałka - z rodziną - rządowym samolotem. Wpłacił  na cele charytatywne 15 tysięcy złotych. Kancelaria Sejmu poinformowała w poniedziałek, że to kwota za - 23 loty marszałka. 

Po "rodzinnych lotach" Marek Kuchciński przelał pieniądze na konto organizacji charytatywnych

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński przelał pieniądze na konto dwóch organizacji charytatywnych. To efekt afery związanej z lotami marszałka - z rodziną - rządowym samolotem. czytaj więcej

Nowi eurodeputowani PiS zaskoczeni i rozczarowani Parlamentem Europejskim

Dwukrotna porażka byłej premier Beaty Szydło jako kandydatki na szefową komisji do spraw zatrudnienia w PE, pokazała, że trudno będzie PiS przełożyć na Brukselę - krajowe zwycięstwo.

Prawo i Sprawiedliwość ma w tej kadencji o wiele mniejsze wpływy, niż wynikałoby to z liczby mandatów oraz siły frakcji do której PiS trafił w Brukseli.

Nowi eurodeputowani PiS zaskoczeni i rozczarowani Parlamentem Europejskim

Dwukrotna porażka byłej premier Beaty Szydło jako kandydatki na szefową komisji do spraw zatrudnienia w PE pokazała, że trudno będzie PiS przełożyć na Brukselę krajowe zwycięstwo. czytaj więcej

Miliard na podwyżki dla nauczycieli

W subwencji oświatowej będzie dodatkowy miliard na podwyżki dla nauczycieli od września - taką informację przekazali na wspólnej konferencji prasowej wiceminister finansów Leszek Skiba oraz minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Kamil Durczok nie trafi do aresztu


Kamil Durczok nie trafi do aresztu - zdecydował sąd w Piotrkowie Trybunalskim. Znany dziennikarz jest podejrzany m.in. o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym i kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Tomasz Komenda walczy o odszkodowanie. Proces będzie się odbywał za zamkniętymi drzwiami

Zakończyła się pierwsza rozprawa Tomasza Komendy w walce o odszkodowanie za niesłusznie skazanie i 18-letni pobyt w więzieniu. Decyzją sądu proces będzie odbywał się za zamkniętymi drzwiami. W środę zeznania ma złożyć Tomasz Komenda, który domaga się od skarbu państwa prawie 19 mln zł.

Strzelanina w Kalifornii. Zidentyfikowano napastnika

Policja zidentyfikowała w poniedziałek sprawcę niedzielnej strzelaniny w Kalifornii, w której trzy osoby zginęły, a 15 zostało rannych. Napastnik, który został bardzo szybko zastrzelony przez policję, to Santino William Legan.

Eberhardt: Putin jest bardzo skoncentrowany na tym, by utrzymać się przy władzy

"To raczej pokazanie silnej ręki. Wiadomo, że władza rosyjska i Putin są bardzo skoncentrowani na tym, by utrzymać się przy władzy i strach przed jej utratą jest oczywiście czymś, co napędza. Takie dość twarde działania wobec opozycji, jednak nie bardzo licznej, to jest pewien sposób dmuchania na zimne. To jest sposób podnoszenia kosztów wchodzenia do polityki, do demonstrowania swojego niezadowolenia przez ludzi" - mówi w Rozmowie w samo południe Adam Eberhardt, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich.