Twórcy Amber Gold usłyszeli wyrok skazujący za szereg zarzutów, jakie zostały im postawione. Sejm znowelizował Prawo o ruchu drogowym, prowadzając obowiązek "jazdy na suwak" i tworzenia "korytarza życia". Kim Dzong Un stał się internetowym fenomenem, wjeżdżając na świętą górę Pektu na białym koniu. Wszystkie najważniejsze wydarzenia wtorku znajdziesz w podsumowaniu dnia RMF FM.

Afera Amber Gold. Znamy wysokość kary dla Katarzyny i Marcina P.

15 lat więzienia dla Marcina P., 12 lat i 6 miesięcy dla Katarzyny P. to kara łączna za szereg zarzutów, jakie usłyszeli twórcy Amber Gold. Zarzuty były związane między innymi z wprowadzeniem klientów w błąd, oszustwem i prowadzeniem działalności parabankowej bez zezwolenia.

Ustalenia RMF FM: Kontrola CBA ws. oświadczeń majątkowych Mariana Banasia wykazała nieprawidłowości

CBA zakończyło kontrolę oświadczeń majątkowych Mariana Banasia. Postępowanie obejmowało oświadczenia majątkowe złożone w latach 2015-2019. Trwało od 16 kwietnia. Według ustaleń dziennikarzy RMF FM, kontrola wykazała przynajmniej dwie nieprawidłowości związane z kwestiami skarbowymi. Chodzi o niejasny sposób rozliczania podatków przez obecnego szefa NIK.

Rząd przyspiesza likwidację OFE

Coraz bliżej likwidacji Otwartych Funduszy Emerytalnych - dowiedzieli się dziennikarze RMF FM. Już na początku nowej kadencji Sejm ma zacząć prace nad ustawą kończącą przeniesienie pieniędzy z OFE na nasze prywatne konta.

Nie żyje Bohdan Butenko. Legendarny ilustrator miał 88 lat

Zmarł grafik i ilustrator Bohdan Butenko, autor komiksów i książek, twórca scenografii dla Kabaretu Starszych Panów, projektant lalek i dekoracji do teatrów lalkowych. Miał 88 lat.

"Korytarz życia" i jazda "na suwak" obowiązkowe

Sejm znowelizował Prawo o ruchu drogowym, wprowadzając do przepisów tzw. "korytarz życia" i jazdę "na suwak". Nowe przepisy mają wejść w życie po 21 dniach od ogłoszenia.

Kim Dzong Un na... białym koniu

Północnokoreańskie media państwowe opublikowały w środę zdjęcia Kim Dzong Una, wjeżdżającego na białym koniu na świętą górę Pektu.

Małpy w metalowych uprzężach, krwawiące psy. Szokujący film z laboratorium pod Hamburgiem

Obrońcy praw zwierząt ujawnili szokujące nagranie z laboratorium, w którym przeprowadzano testy na zwierzętach. Eksperymenty miały być podejmowane na zlecenie wielu koncernów kosmetycznych, chemicznych i farmaceutycznych z całego świata. W sprawie wszczęto dochodzenie.

Donald Trump: Kurdowie nie są aniołami

Prezydent Donald Trump powiedział, że to "w porządku", że Rosja pomaga Syrii. Dodał, że nałożenie sankcji na Turcję jest lepsze niż angażowanie USA w walkę, a ponadto "Kurdowie nie są aniołami". Inwazja Turcji na północnym wschodzie Syrii wymierzona jest Kurdów.