Lider PO Grzegorz Schetyna poinformował, że decyzja Donalda Tuska o jego ewentualnym starcie w wyborach prezydenckich powinna zapaść przed 21 listopada. Według niego, jeśli obecny przewodniczący Rady Europejskiej podejmie decyzję o starcie w wyborach, Platforma Obywatelska zrezygnuje z prawyborów w ramach Koalicji Obywatelskiej. Po wczorajszym zatrzymaniu przez CBA prezydenta warszawskiej dzielnicy Włochy - Artura W. i tureckiego biznesmena Sabriego B. - do sądu wpłynęły wnioski o areszt tymczasowy dla obu mężczyzn. Przypomnijmy: do zatrzymania doszło podczas przekazania łapówki w wysokości 200 tys. zł. W związku z tą sprawą Rafał Trzaskowski zapowiedział kontrole w instytucjach, w których pracował wcześniej burmistrz dzielnicy. Do kolejnych rewelacji na swój temat odniósł się prezes NIK Marian Banaś. W wydanym oświadczeniu poinformował, że wszystkie nieruchomości nabył " w sposób uczciwy i zgodnie z prawem". Tygrysy z zatrzymanego na białoruskiej granicy transportu trafią do poznańskiego zoo. Zwierzęta będą miały tam zapewnioną opiekę do czasu znalezienia nowych domów. W specjalnym Podsumowaniu Dnia RMF FM dowiesz się o najważniejszych wydarzeniach środy.


Są wnioski o areszt dla burmistrza Włoch Artura W. i biznesmena Sabriego B.

Są wnioski o trzymiesięczny areszt dla burmistrza warszawskiej dzielnicy Włoch Artura W. oraz tureckiego biznesmena Sabriego B. Samorządowiec miał od przedsiębiorcy przyjąć łapówkę w wysokości 200 tys. zł. Obaj zostali przyłapani przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego na gorącym uczynku.

Prezydent Warszawa Rafał Trzaskowski zapowiedział, że przeprowadzone zostaną kontrole we wszystkich instytucjach, w których pracował zatrzymany Artur W. Dokładnie skontrolujemy i przejrzymy wszystkie dokumenty, i również sygnały, które nawet pojawiają się w przestrzeni publicznej - powiedział Trzaskowski.
PRZECZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT>>>

Marian Banaś wydał oświadczenie

"Wszystkie moje nieruchomości nabyłem na podstawie aktów notarialnych w sposób uczciwy i zgodny z prawem, w tym również kamienicę, która stała się powodem ataku na moją osobę" - napisał prezes NIK Marian Banaś w oświadczeniu. Pismo zostało opublikowane na stronie Najwyższej Izby Kontroli. "Kamienicę i dom letniskowy nabyłem od byłego żołnierza AK i Kedywu; razem działaliśmy na rzecz wolnej i niepodległej Polski" -zapewnił Banaś. "Łączenie mnie z działalnością osób podejrzanych o popełnienie przestępstw karno-skarbowych, a zatrudnionych wcześniej w resorcie finansów, jest manipulacją i nadużyciem" - dodał prezes NIK.

Schetyna: Decyzja Tuska o ewentualnym starcie w wyborach prezydenckich - przed 21 listopada

Lider PO powiedział w środę wieczorem w Polsat News, że decyzja Tuska o ewentualnym starcie w wyborach prezydenckich będzie przed 21 listopada.

Z Donaldem Tuskiem widzimy się 20-21 listopada w Zagrzebiu, decyzja o jego ewentualnym starcie w wyborach prezydenckich w moim przekonaniu musi zapaść wcześniej - powiedział Grzegorz Schetyna.

Według niego, jeśli Tusk wystartuje - w KO nie odbędą się prawybory.

Ostatni kraj zgodził się na budowę Nord Stream 2 w swoich wodach

Duńska Agencja Energetyki wydała zgodę na ułożenie w duńskich wodach terytorialnych gazociągu Nord Stream 2: 147-kilometrowy odcinek rurociągu ma przebiegać na południowy wschód od wyspy Bornholm.

Dania była ostatnim krajem, który nie wydał takiego zezwolenia. Gazociąg przebiegać ma również przez wody Rosji, Finlandii, Szwecji i Niemiec.

Po ogłoszeniu decyzji Duńczyków należąca do Gazpromu spółka Nord Stream 2, która buduje gazociąg, poinformowała, że układanie rur w duńskich wodach rozpocznie "w najbliższych tygodniach", zaś szef Gazpromu Aleksiej Miller ocenił - jak donosiła agencja Interfax - że budowa tego odcinka zajmie około pięciu tygodni.

Przeciwne budowie Nord Stream 2 są m.in.: Polska, kraje bałtyckie, Stany Zjednoczone i Ukraina.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT! >>>>

Kolejne protesty wyborcze PiS pozostawione bez dalszego biegu

Nie będzie ponownego przeliczenia głosów w okręgu nr 12 (Grudziądz) i nr 92 (Gniezno). To konsekwencja decyzji Sądu Najwyższego, który pozostawił bez dalszego biegu dwa protesty wyborcze Prawa i Sprawiedliwości dotyczące wyborów do Senatu.Wypadek na Bielanach. Sprawca trafi na oddział psychiatrii przy areszcie w Łodzi

31-letni mężczyzna, który spowodował śmiertelny wypadek na ul. Sokratesa na Bielanach w Warszawie, zostanie przewieziony na oddział psychiatrii przy areszcie w Łodzi. Krystian O. został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące przez warszawski Sąd Okręgowy. Formalnie nie został zatrzymany, ponieważ przebywał w szpitalu. Lekarze uznali, że ze względu na kondycję psychiczną nie może przebywać w areszcie śledczym. Stąd decyzja o przewiezieniu go na oddział psychiatrii.


Magdalena Kralka bez listu żelaznego

Sąd Okręgowy w Krakowie nie uwzględnił wniosku o wydanie listu żelaznego wobec Magdaleny Kralki, podejrzanej o kierowanie grupą przestępczą, związaną z pseudokibicami Cracovii. Grupa ta zajmowała się głównie handlem narkotykami - marihuaną i kokainą.

Poznańskie zaopiekuje się tygrysami, które przyjechały do Polski w ciężarówce z Włoch

Tygrysy, których transport nie został wpuszczony na Białoruś, zostaną w Polsce. Ciężarówka z 10 drapieżnikami przyjechała z Włoch. W sobotę utknęła na terminalu w Koroszczynie. Zwierzęta są w podróży od 22 października. Przyjechały w ciasnych i brudnych klatkach. Jeden z tygrysów padł. Po poszukiwaniach miejsc, gdzie mogłyby trafić, poznański ogród zoologiczny zaoferował czasową opiekę na drapieżnikami.

Ambasada Izraela w Warszawie zawiesza działalność. Co jest powodem?

Ambasada Izraela w Warszawie zawiesza działalność. Powodem jest strajk, wywołany konfliktem między izraelską dyplomacją i tamtejszym Ministerstwem Finansów.