W Polsce odnotowano już 22 przypadki koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił we wtorek decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Wieczorem prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie. "Podejmowane są konieczne, zdecydowane działania, które mają jak najskuteczniej chronić Polaków" - mówił. Do 631 wzrosła we Włoszech liczba zmarłych zakażonych koronawirusem. Oto nasze podsumowanie najważniejszych informacji dnia!

Już 22 przypadki koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek wieczorem o kolejnym potwierdzonym przypadku koronawirusa w Polsce. Chodzi o mężczyznę z województwa lubelskiego. To 22. osoba, u której badania wykazały obecność koronawirusa.


Nowy bilans ofiar koronawirusa we Włoszech

Do 631 wzrosła we Włoszech liczba zmarłych zakażonych koronawirusem - poinformowała Obrona Cywilna. W ciągu doby zanotowano 168 zgonów. W całym kraju jest obecnie ponad 8,5 tys. zakażonych.


Orędzie Andrzeja Dudy. "Koronawirus to dziś sprawa każdego Polaka"

"Wirus dotarł do Polski. Spodziewaliśmy się tego. Wiemy, że liczba osób zarażonych będzie  w najbliższych dniach rosnąć. Zapewniam, że władze Rzeczpospolitej wcześniej podjęły odpowiednie kroki, by się do tego wyzwania przygotować. Teraz podejmowane są konieczne, zdecydowane działania, które mają jak najskuteczniej chronić Polaków" - mówił prezydent Andrzej Duda w swoim orędziu do obywateli Polski.

Imprezy masowe w Polsce odwołane

"Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych" - ogłosił na konferencji prasowej po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego premier Mateusz Morawiecki. Zakaz dotyczy wszystkich imprez sportowych i artystycznych, na które przychodzi ponad 1000 osób, a w hali ponad 500 osób. To oznaczałoby odwołanie wszystkich dużych koncertów i np. meczów piłkarskich. Szef MSWiA Mariusz Kamiński zasugerował jednak, że takie wydarzenia mogłyby się odbyć, ale bez publiczności. 

Dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych zarażony koronawirusem

Po powrocie z Niemiec u dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosława Miki potwierdzono obecność koronawirusa; osoby towarzyszące generałowi poddano kwarantannie - podało Ministerstwo Obrony Narodowej.

Duda po posiedzeniu RBN: Nie ma na razie zagrożenia dla wyborów prezydenckich

"Nie ma na razie zagrożenia dla wyborów prezydenckich" - tak po posiedzeniu rady bezpieczeństwa narodowego powiedział prezydent Andrzej Duda. Prawie trzy godziny trwało jego spotkanie z premierem, marszałkami i liderami opozycji w sprawie walki z koronawirusem.


Kadencje Putina będą liczone od nowa? Duma poparła poprawkę

Duma Państwowa, niższa izba parlamentu Rosji, opowiedziała się za poprawką o liczeniu od nowa kadencji prezydenckich Władimira Putina. Zgodził się na to sam Putin zastrzegając, że warunkiem jest zaakceptowanie tej decyzji przez Sąd Konstytucyjny.

Reprezentacja Polski we Wrocławiu i Chorzowie zagra przy pustych trybunach

Towarzyskie mecze reprezentacji piłkarskiej z Finlandią i Ukrainą odbędą się bez udziału publiczności. Wszystko przez koronawirusa.

Jacek Kurski oficjalnie odwołany z funkcji prezesa TVP

Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego ze stanowiska Prezesa Zarządu Spółki "Telewizja Polska" Spółka Akcyjna. Jej uchwałę opublikowano na stronach Sejmu.

PŚ w skokach: Stoch wygrał konkurs w Lillehammer

Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w norweskim Lillehammer. Polak objął także prowadzenie w klasyfikacji cyklu Raw Air. Pozostałe miejsca na podium we wtorek zajęli Słoweńcy - Ziga Jelar i Timi Zajc.