Był dziennikarzem radia, potem telewizji. Współtworzył Fakty TVN. Ponad dwa lata udawało mu się wygrywać z chorobą. Jego siła i nadzieja dawała siłę i nadzieję nam. Dziś rano przegrał.

Marcin Pawłowski pracował w TVN od lipca 1997 r. jako reporter i prowadzący "Fakty". Z chorobą walczył od 2002 roku, dlatego długo nie pojawiał się na ekranie.

Leczył się w klinikach w Szwajcarii i Warszawie. Do pracy ponownie wrócił w lipcu. Dla telewidzów był dowodem na to, że mimo choroby można normalnie żyć, że choroby nie należy się wstydzić i jej ukrywać.

Fakty, Marcin Pawłowski. Witam państwa - tak po ponad półrocznej nieobecności przywitał się po powrocie do pracy.

Widzimy się po raz pierwszy po półrocznej przewie, trudno też nie zauważyć, że nieco się zmieniłem. To prawda, jestem chory, a ważną częścią walki z moją chorobą jest dla mnie praca, dlatego postanowiłem do niej wrócić. Rozumieją to moi lekarze, szefowie, koleżanki, koledzy - mówił Pawłowski.

Mam nadzieję, że zrozumiecie także państwo - dodał dziennikarz. Marcin Pawłowski relacjonował m.in. pielgrzymkę do Polski papieża Jana Pawła II oraz amerykański atak na na Irak.