Jak przygotować się do wakacji z dziećmi, co zrobić, by podróż upłynęła przyjemnie – odpowiedzi znajdziecie codziennie w \"Faktach” w „Wakacyjnym poradniku dla rodziców”. Polecamy też \"Wakacje za 150 euro\".

Na początek wakacje za 150 euro w światowej stolicy diamentów, w belgijskiej Antwerpii. Po wizycie w słynnej katedrze i muzeum Rembrandta, na pamiątkę warto kupić coś naprawdę trwałego. Na przykład… brylant.

W Antwerpii działają cztery giełdy diamentów, także tam kupić można najpiękniejsze kamienie w mniej hurtowych ilościach. Diamentowym tropem ruszyła Katarzyna Szymańska-Borginon.

Ale za 150 euro można także przeżyć niezapomnianą wakacyjną przygodę. Na przykład za kilkadziesiąt euro możesz popatrzeć na stolicę Włoch z perspektywy bogów. Rzym zaprasza na przejażdżkę małym, ośmioosobowym samolotem. Właściciel latającej firmy opowiedział naszej korespondentce - Agnieszce Milczarz - dlaczego warto skorzystać z tej niecodziennej oferty. Posłuchaj:

Po podniebnej podroży pozostaną nie tylko wspomnienia. Każdy, kto obejrzy Rzym z lotu ptaka, dostanie na pamiątkę specjalny dyplom.

Niektórzy rodzice spędzą te wakacje po raz pierwszy ze swoimi bardzo małymi dziećmi. A wielu przeraża wyjazd nawet na kilka dni. Ale to nic trudnego. Podpowiadamy, jak przygotować się do podróży, by uniknąć przykrych niespodzianek. Wakacyjną torbę pakuje Agnieszka Burzyńska.

Rodziców maluchów zachęcamy także do lektury dzisiejszego „Super Expressu”.