Samolot linii lotniczych Wizz Air bezpiecznie wylądował na warszawskim Okęciu po tym, jak w maszynę uderzył piorun. Na pokładzie było około 220 pasażerów. Nikomu nic się nie stało.

Samolot linii lotniczych Wizz Air bezpiecznie wylądował na warszawskim Okęciu po tym, jak w maszynę uderzył piorun. Na pokładzie było około 220 pasażerów. Nikomu nic się nie stało.
Samolot linii lotniczych Wizz Air (zdj. ilustracyjne) /Daniel Kalker /PAP/EPA

Samolot linii Wizz Air leciał z Warszawy do lotniska Charleroi pod Brukselą.

Około 19:20 kapitan samolotu linii Wizz Air lecący z Warszawy do Brukseli zgłosił wieży kontroli lotów Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, że prawdopodobnie samolot został trafiony piorunem. Pilot zdecydował o powrocie na warszawskie lotnisko - powiedział p.o. rzecznika lotniska Cezary Pytlos.

Samolot bezpiecznie wylądował, nie zastosowano trybu awaryjnego.

Samolot przechodzi obowiązkowy przegląd techniczny.

Loty W6 1381 z Warszawy do Charleroi oraz W6 1382 z Charleroi do Warszawy zostały odwołane. Przewoźnik zapewnia jednak, że pasażerowie otrzymają możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji lub zwrot kosztów.

Oświadczenie przewoźnika

"Samolot Wizz Air lotu W6 1381 lecący na trasie z Warszawy do Charleroi krótko po starcie został uderzony przez piorun. Zachowując środki ostrożności, maszyna została zawrócona do Warszawy. Lądowanie na Lotnisku Chopina przebiegło bez zakłóceń i nie miało charakteru lądowania awaryjnego. Aktualnie samolot przechodzi obowiązkowy przegląd techniczny. W związku z tym loty W6 1381 z Warszawy do Charleroi i W6 1382 z Charleroi do Warszawy zostały odwołane. Pasażerowie otrzymają możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji lub zwrot kosztów. Wizz Air przeprasza pasażerów za wszelkie niedogodności, ale bezpieczeństwo naszych pasażerów oraz załogi jest priorytetem linii."


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.


(łł)