Nożyki do cięcia kartonu znalezione w dwóch samolotach ponownie wywołały alarm na amerykańskich lotniskach. Takich samych nożyków użyli jako broni terroryści, którzy 11 września 2001 roku porwali cztery boeingi i rozbili je o WTC i Pentagon.

Pomimo zaostrzonych kontroli na lotniskach, ktoś przemycił nożyk na pokład samolotu, który miał przyleciał do Bostonu z Rockland w stanie Maine. Drugi przecinak był w samolocie który przyleciał z Houston do Filadelfii.

Niedawno w USA aresztowano 20-letniego mężczyznę, który chciał sprawdzić, na ile skuteczne są zabezpieczenia na lotniskach. Udało mu się przemycić nożyki do kartonów na pokład dwóch samolotów.

Przecinaki leżały tam przez wiele tygodni. Znaleziono je dopiero po liście internetowym wysłanym przez mężczyznę do Administracji Bezpieczeństwa Transportu. 20-latkowi grozi teraz kara do 10 lat więzienia.

Przypomnijmy: zdaniem FBI, terroryści, którzy 11 września 2001 roku uprowadzili samoloty i rozbili je o World Trade Center i Pentagon, byli uzbrojeni właśnie w tego rodzaju niewinnie wyglądające, a w praktyce niezwykle groźne ostrza.

10:25