Długi weekend dobiega końca; na drogach tłoczno, ale bez większych utrudnień, tylko w niektórych punktach tworzą się korki. Spore kłopoty czekają kierowców m.in. na krajowej „czwórce” i "ósemce", tuż przed Wyszkowem.

Sporo aut sunie już Zakopianką, zwłaszcza górskim odcinkiem tej drogi. Korki tworzą się przy wyjeździe z obwodnicy Nowego Targu oraz w Chabówce. W Skomielnej Białej na skrzyżowaniu trasy Zakopane-Kraków z drogą prowadzącą z Bieszczad na Śląsk, wyłączono sygnalizację świetlną. Dzięki temu jadący Zakopianką z Podhala do Krakowa mają pierwszeństwo przejazdu; policjanci chcą w ten sposób rozładować nieco tworzący się tam korek.

W rejonie Myślenic ruch w kierunku Krakowa jest płynny, choć samochody nie jadą szybciej niż 50 km/h.

Utrudnienia czekają także kierowców na obwodnicy w Bochni, na drodze krajowej nr 4 w kierunku Krakowa. Tam utworzył się spory korek. Posłuchaj relacji reportera RMF Marka Balawajdra:

Bez większych kłopotów jeździ się drogami na Śląsku. Wzmożony ruch panuje głównie na trasach prowadzących z Podbeskidzia w stronę Warszawy. Jednak jak na razie policja nie notuje tam większych korków i utrudnień w ruchu.

Warunki do jazdy są dobre, choć miejscami możecie spodziewać się przelotnych i intensywnych opadów deszczu, mogą też pojawić się zamglenia. Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Lepsze warunki panują na północy kraju. Na drodze wylotowej z Trójmiasta w kierunku Warszawy – jak donosi reporter RMF – ruch wprawdzie spory, ale korków niewiele. Bez problemów się jednak nie obejdzie, zwłaszcza na odcinku Wocławy-Cedry Małe, gdzie trwa remont drogi. Posłuchaj relacji Mikołaja Jankowskiego:

Niestety, mimo wielu apeli na polskich drogach wciąż wielu pijanych kierowców. Policjanci zapowiadają, że będą wobec nich bezwzględni. Jak mówi RMF komisarz Krzysztof Dymura z małopolskiej drogówki, w czasie długiego weekendu tylko w Małopolsce zatrzymano prawie 150 nietrzeźwych kierujących.