Samolotem, pociągiem czy autobusem - polscy podróżni nigdy wcześniej nie mogli wybierać w tak licznych ofertach. Przewoźnicy walczą o pasażera, nie ulega wątpliwości, że na tej walce najwięcej zyskamy my – podróżni.

Ostra walka o pasażerów trwa odkąd pojawiły się u nas tzw. tanie linie lotnicze. Za stosunkowo niewielkie pieniądze można dostać się do kilkunastu miast w Europie. Walka o klienta toczy się jednak nie tylko w powietrzu. Posłuchaj:

Przewoźnicy naziemni nie zamierzają się poddawać. Pociągi InterCity również kursują do kilku stolic europejskich. Kolej zapewnia, że nie zauważyła, by podróżni odchodzili do innych przewoźników.

Czy jednak pociągi cieszą się u nas tak dużą popularnością, jak w czasach, gdy wyboru nie było? Na Dworcu Centralnym w Warszawie był reporter RMF Mikołaj Jankowski. Posłuchaj:

Ceny pociągu i samolotu są porównywalne. Nieporównywalny jest za to czas podróży. Dlatego do samolotu przekonuje się coraz więcej podróżnych. Przewoźnicy kolejowi nie mogą tego ignorować, dlatego w ich ofercie również pojawiają się promocje. Poprawia się także komfort podróżowania – w nowych, lśniących wagonach normą są już rozkładane siedzenia oraz klimatyzacja.