Justyna Kowalczyk we wspaniałym stylu wygrała we włoskim Val di Fiemme ostatnie zawody turnieju Tour de Ski. Tym samym Polka zajęła pierwsze miejsce w jego klasyfikacji generalnej i została nową liderką Pucharu Świata.

Kowalczyk wybiegła na 10-kilometrową trasę ze stratą 31,4 sekundy do Słowenki Petry Majdić. Dzięki fantastycznemu biegowi na mecie zameldowała się jednak z prawie 20 sekundową przewagą i została zwyciężczynią tegorocznego Tour de Ski. Trzecie miejsce zajęła Włoszka Arianna Follis, a czwarte Finka Aino-Kaisa Saarinen.

Polska biegaczka została również nową liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Czołówka Tour de Ski:

1. Justyna Kowalczyk (Polska) 2:38:25.5

2. Petra Majdić (Słowenia) +19,6

3. Arianna Follis (Włochy) +1:12,1

4. Aino- Kaisa Saarinen (Finlandia)1:34,7

5. Kristin Stoermer Steira (Norwegia) +2:08,0

Tomasz Sikora zajął trzecie miejsce w biegu biathlonowego Pucharu Świata na 15 km ze startu wspólnego w niemieckim Oberhofie. To jego pierwsze podium w tym sezonie i 22. w karierze. Zwyciężył Norweg Ole Einar Bjoerndalen, który wyprzedził Amerykanina Tima Burke'a.36-letni Polak ma w dorobku pięć zwycięstw, ośmiokrotnie plasował się na drugiej pozycji i dziewięć razy był trzeci.

Poprzednio stanął na podium 21 marca 2009 roku w norweskim Trondheim, gdzie również był trzeci.