W niektórych regionach Niemiec oraz w Austrii rozpoczyna się przerwa wakacyjna. A to oznacza większy ruch na autostradach. Policja ostrzega przed korkami. Utrudnienia w ruchu spodziewane są także w Czechach i na Słowacji – tam trwają święta państwowe.

Polacy podróżujący na zachód Europy mogą mieć problemy już podczas przekraczania granicy z Niemcami. Coraz więcej naszych zachodnich sąsiadów decyduje się bowiem na wakacyjny wyjazd do Polski zamiast do Włoch czy Grecji. Tłoczno więc będzie na polsko-niemieckich przejściach. Wprawdzie jeszcze teraz tłumów nie ma, ale ruch zwiększy się – jak przewidują celnicy - dziś po południu i jutro.

Także na drogach wewnątrz kraju szykują się utrudnienia. Niemieckie służby drogowe ostrzegają przed korkami na trasach między Berlinem a Hamburgiem, w Nadrenii zaś na drogach w kierunku Francji, Luksemburga i Szwajcarii. Tłoczno będzie także w okolicach Monachium.

Drogowcy ostrzegają także podróżujących na południe Europy; o szczególną rozwagę proszą podczas przekraczania alpejskich tuneli i przełęczy.

O wzmożonym ruchu na drogach Austrii, Czech i Słowacji, posłuchaj w relacji korespondenta RMF Tadeusza Wojciechowskiego:

15:35