Mundial w Niemczech dopiero za rok, ale przygotowania idą pełną parą. Kanclerz Gerhard Schröder uruchomił nawet specjalną stronę internetową; swoistą ściągę dla tych, którzy kupią wejściówki na mundialowe spotkania.

Na mundialowej stronie www możemy znaleźć m.in. wskazówki, jak dojechać do miast, gdzie będą odbywać się piłkarskie spotkania, gdzie zarezerwować noclegi. Znajdziemy tam również wszelkie informacje o stadionach, gdzie zostaną rozegrane mecze.

W związku z tym, że pomiędzy spotkaniami kibice będą mieli sporo wolnego czasu, gospodarze zadbali także o rozrywkę i inne atrakcje kulturalne. I tak poruszając się po piłkarskiej stronie, znajdziemy adresy muzeów czy informacje o miejscach, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Mistrzostwa świata w piłce nożnej to spore wyzwanie logistyczne, dlatego wkrótce ma się spotkać specjalna komisja, która zdecyduje, jak zorganizować komunikację publiczną między miastami, gdzie na stadionach zmierzą się drużyny z całego świata.

Przypominamy, że od 1 lutego w Internecie można zamawiać bilety na niemiecki mundial. Losowanie pierwszej porcji wejściówek 15 kwietnia.