Potrzebne Ci pieniądze? Bank nie chce udzielić ci kredytu? Zgłoś się do nas. My Ci pomożemy! - tak reklamuje się jedna z wielu firm oferujących pożyczki. Na atrakcyjne warunki kredytu skusił się pewnie niejeden, w tym mieszkanka Krakowa. Pani Jadwiga chciała pożyczyć pieniądze na operację chorych oczu.

Pani Jadwiga potrzebowała 50 tys. zł na skomplikowane leczenie oczu. Niestety, żaden bank, biorąc pod uwagę jej skromną emeryturę, nie zdecydował się na udzielenie kredytu. Tonący brzytwy się chwyta... w ręce pani Jadwigi trafiła ulotka firmy „Grosz”. Wystarczyło wpłacić kilka procent sumy, a resztę spłacać przez 8 lat.

Aby otrzymać pieniądze, wystarczy wypełnić kilka druczków, podać NIP, numer dowodu, pesel i numer konta. Pani Jadwiga warunki te spełniła i wpłaciła ponad tysiąc złotych zaliczki. Pieniędzy nie zobaczyła do dziś. Złożyła więc zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez śląską firmę „Grosz” do krakowskiej policji.

W umowach sporządzanych przy udzielaniu tego typu, „atrakcyjnego” kredytu warunki jego wzięcia napisane są bardzo małą czcionką. Podobnie było też z umową z „Groszem”...

14:40