W Dębicy na Podkarpaciu powstał nowy ośrodek badawczo-rozwojowy, który pozwoli produkować nowoczesne suplementy diety oraz dietetyczne środki spożywcze. Inwestycja kosztowała ponad 100 mln złotych. „To innowacyjna aparatura i wielka szansa badań technologicznych” - zachwala Stanisław Jedliński prezes zarządu Olimp Laboratories. Jak dodaje, nowy ośrodek to także nowe miejsca pracy i perspektywa współpracy z uczelniami z całego kraju.

W trakcie prac przy nowym ośrodku, przygotowując się do nowych zdań, zatrudnienie wzrosło o 100 osób. Dla celów laboratoryjnych i logistyki zatrudniliśmy po 20. W najbliższym czasie te liczby zostaną podwojone - deklaruje Stanisław Jedliński.

Co więcej, z laboratoriami będą mogli współpracować także studenci - ośrodek zapewni im praktyki, staże oraz pracę.

Ci, którzy przyjdą do nas na praktyki, będą mogli poznać firmę od kuchni, wykazać się, a z czasem zyskać pracę - mówi. To oferta skierowana do studentów: farmacji, biotechnologii, chemii, informatyki i automatyki.

Firma zdecydowała się zainwestować na Podkarpaciu (w sumie 180 mln złotych), bo jak podkreśla prezes Jedliński, region ten ma świetną infrastrukturę drogową, lotniczą i kolejową. Ktoś, kto nie był tutaj kilka lat, może nie rozpoznać Podkarpacia - zaznacza z uśmiechem.

Przemysław Błaszczyk