Porozumienie Zielonogórskie ogłosiło, że jutro na Podkarpaciu i w środę w pozostałych regionach gabinety lekarzy rodzinnych będą zamknięte. Ma to zmusić resort zdrowia i NFZ do realizacji porozumienia, zawartego w styczniu z lekarzami.

Porozumienie Zielonogórskie żąda także pilnego spotkania z przedstawicielami obu instytucji, które odpowiadają za polską służbę zdrowia. Jeśli nie doczekają się go do 19 lutego, grożą, że zamkną swoje gabinety bezterminowo.

12 lutego specjaliści, stomatolodzy i rehabilitanci z Górnego oraz Dolnego Śląska zaczną pobierać opłaty za swoje usługi. Ponadto w woj. śląskim zawieszona zostanie całodobowa opieka medyczna.

W myśl porozumienia zawartego na początku stycznia, całodobowa opieka

Zobacz również:

medyczna, podobnie jak transport sanitarny, nie są obowiązkowe dla lekarzy rodzinnych. Chętni mogą jednak kontraktować te usługi na oddzielnych zasadach.

Kiedy 6 stycznia podpisywaliśmy w Poznaniu porozumienie z ministrem zdrowia i NFZ, premier Leszek Miller gwarantował swoim słowem, że te zapisy zostaną zrealizowane. To jest właśnie test dla wszystkich Polaków - ile warte jest słowo premiera – mówi rzecznik prasowy Porozumienia, Robert Sapa.

08:20