Za darmo przewieź rower pociągiem, nawet z Warszawy do Gdańska. To jedna z wakacyjnych propozycji Kolei Mazowieckich, pierwszej w kraju spółki, której udziałowcami są Przewozy Regionalne i samorząd województwa.

Kolej Mazowiecka odnowiła już ponad 20 składów; nowe wagony pomalowano w barwy spółki, czyli na żółto, i na zielono. Wkrótce mają się pojawić także składy z monitoringiem wideo oraz autobusy szynowe. W pociągach bilety sprawdzać zaś będą konduktorzy w nowych zielonych mundurach.

A na tym nie koniec. Już od 25 czerwca podróżni będą mogli skorzystać z nowego połączenia: z Warszawy aż do… Gdańska. Pociąg Kolei Mazowieckich dojedzie do Iławy, a tam będzie czekał już skład trójmiejskiej SKM. Podroż nad Bałtyk będzie tańsza o 2 złote niż standardowym pociągiem – mówi Halina Sekita, prezes KM. I taniej, i w bardzie eleganckim pociągu, z czystym miękkimi siedzeniami - zachwala.

Pociąg będzie kursował do końca sierpnia, ale jeśli chętnych będzie sporo, to połączenie na stałe wejdzie do rozkładu jazdy.