Podróż do centrum Warszawy nie musi być udręką. Przekonał się o tym reporter RMF, który zostawił samochód na parkingu tuż pod stolicą i przesiadł się do kolejki WKD.

Co o takim podróżowaniu sądzą osoby z podwarszawskich miejscowości codziennie dojeżdżające do stolicy, posłuchaj w relacji Pawła Świądra.

A dodajmy, że o takich właśnie klientów rozpoczyna się w Warszawie bój przewoźników kolejowych. Regularnie wozi ich WKD, od stycznia kuszą Koleje Mazowieckie, a do startu szykuje się SKM. Jej atutem ma być możliwość podróżowania z takimi samymi biletami, jak w komunikacji miejskiej.

Istnienie konkurencji motywuje przewoźników do podwyższania standardów. Już wkrótce wszystkie trzy kolejki będą dysponować nowoczesnymi wagonami z klimatyzacją i monitoringiem. Do korzystania z połączeń kolejowych mają przekonać kierowców powstające przy stacjach strzeżone parkingi. Tam będą mogli zostawiać swoje samochody pasażerowie dojeżdżający do stacji. Jeżeli uda się ich namówić, żeby przesiedli się do kolejki, być może centrum stolicy trochę odpocznie od korków.