Dlaczego w polskich domach rosną mali terroryści? Czy kłopoty z nastolatkami wynikają z domowych problemów, z poczucia odrzucenia, niekonsekwencji w postępowaniu rodziców? A może winne jest temu środowisko, w którym dorastają...

Do krakowskiego pogotowia opiekuńczego trafiła 12-letnia dziewczynka, z którą rodzice nie mogli sobie poradzić. Dziewczyna groziła najbliższym, że ich zabije. Jak mówi dyrektor krakowskiego pogotowia opiekuńczego Piotr Pilch najprawdopodobniej błąd popełniła w wychowaniu rodzina.

Rodzice zbyt łagodnie w niektórych momentach postępują, niekonsekwentnie. Ono musi się czuć w pewnym stopniu odrzucone, niekochane, nie ma poczucia bezpieczeństwa, żeby tak zareagować w stosunku do najbliższych osób - mówi Pilch.

Reporter RMF Marek Balawajder rozmawiał też z 12-letnim Michałem, który w pogotowiu opiekuńczym przebywa od kilku miesięcy:

W całej Polsce znana jest Ola z Pabianic, która zagrała w głośnym filmie "Cześć Tereska". Jej historię przypomina reporterka RMF Daria Grunt:

Psychologowie alarmują: kłopoty wychowawcze sprawiają coraz młodsze dzieci. Nawet 6- czy 7-latki. Dzieje się tak dlatego, że mamy dla dzieci coraz mniej czasu, a one to wykorzystują. Z psychologiem Januszem Koczberskim rozmawiał reporter RMF Cezary Potpaczuk: