Fatalna sytuacja panuje na drogach południowej Polski. W samym Krakowie od rana doszło do ponad 30 stłuczek, miasto jest zakorkowane. Bardzo źle jest na popularnej "Zakopiance", na odcinku od Krakowa do Myślenic. Droga przez kilka godzin była praktycznie nieprzejezdna.

Pod Myślenicami doszło do wypadku z udziałem TIR-a. Ciężarówka przez kilka godzin blokowała przejazd. Piaskarki nie mogły dojechać w najbardziej zagrożone miejsca. Policjanci zatrzymywali samochody ciężarowe w kilku miejscach: na wysokości Opatkowic na drodze do Zakopanego, na południowym objeździe A-4, w kierunku Krakowa w Nowym Targu na dwupasmówce oraz w Jabłonce, a także przy przejściu granicznym w Chyżnem. Zablokowana była droga Dobczyce - Kraków. Na trasie Kraków-Tarnów, przed Wojniczem zderzyły się trzy samochody.

Na Śląsku jest o wiele lepiej, główne drogi są przejezdne ale i tu sporym utrudnieniem dla kierowców był lód. Na mostach i wiaduktach trzeba zwolnić. Marznąca mżawka dała się we znaki także kierowcom w Polsce centralnej. Przed dwie godziny zablokowana była ósemka - trasa Warszawa-Katowice. W okolicach Piotrkowa Trybunalskiego auto wpadło w poślizg i stanęło w poprzek drogi. Kilkanaście stłuczek było na ulicach Łodzi. Kierowcom przypominamy: dzwoniąc do sieci IDEA uzyskacie najświeższe informacje na temat stanu dróg. W sieci IDEA wystarczy wykręcić numer *71 79.

foto RMF

13:10