Ukrywający się od prawie miesiąca szefowie Konsorcjum Finansowego Colloseum, podejrzani o olbrzymie wyłudzenia, powinni stracić kaucje - uznał Sąd Rejonowy w Katowicach. Chodzi łącznie o 300 tysięcy złotych, wpłacone przez właściciela firmy Józefa Jędrucha i wiceprezesa konsorcjum Piotra Wolnickiego.

W ubiegłym roku, kiedy prokuratura postawiła pierwsze zarzuty w sprawie Colloseum, w zamian za wolność Jędrucha wpłacono 200 tysięcy, a Wolnickiego - 100. Teraz prokuratura złożyła wniosek o odebranie podejrzanym kaucji, bo uznała, że złamali oni warunki poręczenia, kiedy uciekli za granicę.

13 marca katowicki Sąd Okręgowy na wniosek prokuratury wydał decyzję o aresztowaniu szefów Colloseum, którym prokuratura zarzuciła wyłudzenie 345 milionów złotych od Będzińskiego Zakładu Elektroenergetycznego. Jednak dopiero następnego dnia po decyzji o areszcie, sąd wydał dokumenty niezbędne do aresztowania, co pozwoliło Jędruchowi i Wolnickiemu najprawdopodobniej uciec za granicę. Dwóch innych podejrzanych trafiło już za kratki.

01:00