Kolejne aresztowania gangsterów zatrzymanych po piątkowej strzelaninie w Spale. Za kratkami znalazło się już 8 przestępców podejrzanych o udział w zbrojnym gangu. Dziewiąty bandyta, postrzelony przez policjantów, przebywa w szpitalu. Wkrótce także i on z zarzutem usiłowania zabójstwa, powinien trafić do aresztu.

Do strzelaniny doszło w piątek wieczorem na parkingu Centralnego Ośrodka Sportów w Spale, gdzie policjanci zorganizowali obławę na gangsterów. W zasadzkę wpadło 9 mężczyzn podejrzanych o porwania dla okupu, napady z bronią i rozboje.

Bandyci podczas ucieczki samochodem próbowali przejechać funkcjonariuszy. Jeden z przestępców zginął, inny został ranny. Niegroźnie poszkodowanych zostało także dwóch policjantów. W samochodach bandytów znaleziono m.in. trzy pistolety, rewolwer, kije bejsbolowe, kastety i kamizelki kuloodporne.

Zatrzymani mają od 25 do 34 lat. Czterech z nich to mieszkańcy Radomia, pozostali to łodzianie. Wszyscy byli wcześniej karani. Według policji, był to jeden z najgroźniejszych gangów w Polsce. Miał on m.in. powiązania z grupami przestępczymi z Zachodu. Do sprawy włączyło się Centralne Biuro Śledcze

foto Archiwum RMF

15:15