Szykuje się spore zamieszanie na kolei, tym razem z powodu Europejskiego Forum Ekonomicznego w Warszawie. Na czas obrad zmieniono rozkład jazdy pociągów ekspresowych i InterCity. Od 28 do 30 kwietnia wiele połączeń ze stolicą zostanie odwołanych.

W zamian PKP InterCity obiecuje, że w dniach poprzedzających ekonomiczny szczyt oraz po pierwszym wydłużonym majowym weekendzie pojawią się pociągi z dodatkowymi wagonami. Zmiany podyktowane są względami finansowymi; PKP InterCity nie chce po prostu stracić.

Wg władz spółki wielu warszawiaków - tych rdzennych i tych zasymilowanych - na czas szczytu zechce wyjechać z miasta i zrobią to już w ten weekend lub w najbliższy wtorek. Będą wracać 2 lub 3 maja. Na bieżąco obserwujemy nasz system sprzedaży biletów i sami podróżni podpowiadają nam, kiedy powinniśmy pociągi wzmocnić kolejnymi wagonami, a kiedy nie będzie zainteresowania pociągami i możemy je zawiesić – wyjaśnia rzecznik spółki.

Szczegółowe informacje o zamianach w rozkładzie pociągów znajdują się na stronach internetowych InterCity i pod numerem 9436.

Warto dodać, że jeśli już ktoś kupił w przedsprzedaży bilety i miejscówki na odwołane pociągi, może je zwrócić, można też zmienić termin rezerwacji.