Zima za pasem. Wielu bezdomnych staje właśnie przed wyzwaniem – przetrwać tę porę roku. W Łodzi policjanci rozdają bezdomnym informacje, o tym gdzie mogą szukać pomocy. Na wielu dworach kolejowych w Polsce pojawiły się plakaty ze specjalnym numerem infolinii.

W ulotkach rozdawanych przez łódzkich policjantów znalazły się adresy i numery telefonów, do schronisk, noclegowni, jadłodajni i ośrodków pomocy społecznej. Informacje o tym, gdzie zjeść, umyć się czy przenocować można także uzyskać, dzwoniąc pod bezpłatny numer 987.

Z podinspektorem Witoldem Kozickim z łódzkiej policji i Jerzym Czaplą kierownikiem schroniska dla bezdomnych rozmawiał reporter RMF Marcin Wąsiewicz:

Infolinia dla bezdomnych działa w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. Linia czynna jest przez całą dobę i co najważniejsze połączenie jest bezpłatne. Równie ważne jest i to, że służyć ma nie tylko bezdomnym. czytaj więcej

Niestety wśród osób bez dachu nad głową – jak wynika z przeprowadzonych na Pomorzu badań; pracownicy tamtejszych ośrodków pomocy społecznej, policjanci, strażnicy miejscy i służby ochrony kolei policzyli bezdomnych – jest coraz więcej samotnych matek i ojców z dziećmi. Dokładne dane na razie nie są znane.

10:35