W środę w Polsce wykryto 471 nowych przypadków koronawirusa zmarło 14 osób. O 301 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem – poinformowało Ministerstwo Zdrowia o poranku. Podano też wtedy, że w wyniku COVID-19 zmarło 5 osób. Po południu resort poinformował o kolejnych 170 zakażeniach i śmierci 9 osób. Od początku pandemii w naszym kraju wykryto 19 739 zakażeń, zmarły 962 osoby.

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało łącznie o 471 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o śmierci 14 osób. 

W popołudniowym raporcie resort przekazał informację o 170 zakażeniach i śmierci 9 osób. Zakażenia te dotyczą województw: śląskiego (93), mazowieckiego (42), łódzkiego (16), dolnośląskiego (9), opolskiego (5), świętokrzyskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), pomorskiego (1) i podlaskiego (1).

Nowe przypadki, o których ministerstwo poinformowało rano dotyczą osób z województw:  śląskiego (182), wielkopolskiego (84), dolnośląskiego (10), opolskiego (8), podlaskiego (6), pomorskiego (4), świętokrzyskiego (2), małopolskiego (2), lubelskiego (2) i zachodniopomorskiego (1).

Zmarło kolejnych 5 osób. Chodzi o: 86-letnią kobietę , mieszkankę województwa małopolskiego, która zmarła w Raciborzu, 89-letnią kobietę i 88-letniego mężczyznę ze Zgierza, 77-letnią kobietę z Poznania i 91-letniego mężczyznę z Chorzowa. Jak podał resort, większość miała choroby współistniejące.

Dotychczas w Polsce wykryto 19 739  zakażeń. Zmarły 962 osoby.

Nowe ognisko w Wielkopolsce

W Wielkopolsce przybyło 84 zakażonych. Wszystkie osoby, to pracownicy jednej firmy - fabryki mebli pod Kępnem na południu Wielkopolski.

Jak donosi nasz reporter, 78 przypadków spośród tej grupy to mieszkańcy powiatu kępińskiego w wieku od 21 do 59 lat. Większość z nich nie wykazuje objawów silnej infekcji.

Wszyscy przebywają w izolacji domowej. Łącznie w zakładzie potwierdzono 119 przypadków koronawirusa. Jutro służby sanitarne planują przebadać kolejne 520 pracujących w nim osób.

Wyzdrowiało ponad 8 tys. osób

Wyzdrowiało już 8183 pacjentów, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem - poinformowało w środę rano Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 w szpitalach przebywa 2414 chorych, a kwarantanną objęto 76 957 osób.

Osoby hospitalizowane nie zawsze są nosicielami koronawirusa lub chorują na COVID-19. Dopiero test, którym są poddawane, daje potwierdzenie, czy są zakażone.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało też, że na kwarantannie przebywa 76 957 osób. To te, które miały bezpośredni kontakt z zakażonymi lub z podejrzanymi o zakażenie koronawirusem.

Z kolei nadzorem sanitarno-epidemiologicznym - jak podał resort - objęto 18 984 tys. osób. Nie miały one bezpośredniego kontaktu z nosicielem lub chorym, ale na wszelki wypadek sprawdza się ich stan zdrowia np. jeśli pracowały w budynku, w którym przebywał nosiciel koronawirusa.


Koronawirus w Polsce i na świecie. Wykresy

Poniżej prezentujemy wykresy przedstawiające dane dotyczące poszczególnych państwa: liczbę osób zakażonych koronawirusem, dzienny przyrost nowych zachorowań na Covid-19, liczbę zgonów, a także liczbę tych, którym udało się pokonać chorobę. 

Wybierz z listy państwo i porównaj dane.