Na drodze krajowej numer 1 między Rzgowem a Starową Górą doszło do karambolu. Zderzyło się ok. 20 samochodów. 14 osób zostało poszkodowanych. Do karambolu doszło także w Nadarzynie pod Warszawą. Uczestniczyło w nim ok. 15 aut.

Poszkodowanych w karambolu na „jedynce” pod Łodzią karetki odwiozły do szpitala. Wśród rannych jest 10 dzieci, które podróżowały do szkoły miejskim autobusem.

Trasę wciąż blokuje kilkanaście samochodów; w rowie leży przewrócona na bok ciężarówka i dwa rozbite auta osobowe. Policja wyznaczyła objazdy, a drogę patroluje także policyjny śmigłowiec. Jest ślisko i mgła – to w połączeniu z szybką jazdą mogło być przyczyną karambolu.

Na miejscu wypadku był reporter RMF Marcin Wąsiewicz:

Do karambolu doszło także w Nadarzynie pod Warszawą. Na trasie katowickiej zderzyło się ok. 15 aut. 4 osoby są ranne. Droga w kierunku stolicy przez kilka godzin była zablokowana.

Rano bardzo ślisko było także na śląskich drogach. Między Bieruniem a Oświęcimiem zderzyło się 7 samochodów, a na krótkim odcinku krajowej "jedynki" w okolicach Koziegłów doszło do kilku stłuczek.

13:45