Pytanie jak się uchronić przed kolejnym atakiem wciąż jest w Stanach Zjednoczonych na porządku dziennym. Wiele uczyniono by zabezpieczyć np. ruch pasażerski. Teraz najwięcej obaw budzi ruch towarowy.

Dziennikarze telewizji ABC udowodnili niedawno, że paczka zawierająca złożony uran mogła bez przeszkód i żadnej kontroli być przesłana do Nowego Jorku przez Los Angeles z Dżakarty – portu uważanego za niebezpieczny i możliwy do wykorzystania przez al-Qaedę.

Dokładnie dziś mijają 2 lata od największego zamachu terrorystycznego w historii. 11 września 2001 samoloty pilotowane przez terrorystów-samobójców zmieniły w zgliszcza budynki WTC w Nowym Jorku i uszkodziły gmach Pentagonu w Waszyngtonie. Atak na USA zmienił też cały świat. czytaj więcej

Parę dni temu podróż w luku bagażowym samolotu zafundował sobie niezauważony przez nikogo, stęskniony za rodziną w Teksasie nowojorczyk. Administracja chce coraz większych uprawnień w ściganiu terroryzmu. Mnie ustaje dyskusja jak daleko może się posunąć, by nie zagrozić wolności Amerykanów.

15:30