Wykupując ubezpieczenie dla zwierzęcia, można otrzymać zwrot kosztów leczenia i odszkodowanie z tytułu jego zaginięcia czy śmierci. Możemy dostać nawet zasiłek pogrzebowy, umożliwiający pochówek na specjalnych cmentarzach - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Polisy dla zwierząt pojawiają się w ofertach coraz większej liczby towarzystw ubezpieczeniowych. Wychodzą tym samym naprzeciw zapotrzebowaniu rynku na ten produkt. Wszystko jest spowodowane rosnącymi kosztami utrzymania i leczenia zwierzaka.

Wyleczenie psa z choroby odkleszczowej może kosztować nawet 1 tys. zł. Drogie są też terapie po wypadkach, np. potrącenia przez samochód.

Jednak nie każde zwierzę domowe zostanie ubezpieczone. Wymagane jest świadectwo zdrowia od weterynarza. Towarzystwa nie wystawią polisy bardzo młodym i starym czworonogom. Podobnie, jak przy innych umowach, wysokość składki zależy od sumy ubezpieczenia. Bierze się również pod uwagę dodatkowe umiejętności, jak np. pies przewodnik dla osoby niewidomej.

Koszt ubezpieczenia OC dla psa wynosi od 25 do prawie 50 zł, zaś roczna polisa od kosztów leczenia zawiera się w przedziale od 150 do 300 zł.

Pies, kot lub inne zwierze jest dziś traktowane jako członek rodziny, a nie żywy inwentarz - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".