"Pomożemy biednym, pomożemy bezrobotnym" - to hasła wyborcze SLD w Szczecinku w woj. zachodniopomorskim. Jedna z kandydatek na radną z ramienia Sojuszu najprawdopodobniej nazbyt mocno wzięła sobie do serca słowo "pomożemy" i teraz chce pomóc swojemu mężowi, łamiąc prawo.

Mąż Violetty Z. jest policjantem. Jego samochód uderzył w Szczecinku w lampę oświetleniową. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, więc do prowadzenia samochodu przyznała się Violetta Z.

Prokuratura podejrzewa, że kobieta kłamie, a to jest już przestępstwo: za składanie fałszywych zeznań grozi kara do 3 lat więzienia. Jeśli w śledztwie zostaną zebrane dowody winy kobiety, Violetta Z. zostanie oskarżona również o wyłudzenie odszkodowania za rozbity samochód.

Lokalni działacze SLD zapowiedzieli już, że jeżeli okaże się, iż kobieta złamała prawo, to nie będzie mogła kandydować w wyborach.

Jednak mimo tych zapowiedzi, Violetta Z. najprawdopodobniej i tak wystartuje w wyborach samorządowych, ponieważ prokuratura zapowiedziała już, że śledztwo potrwa co najmniej dwa miesiące.

Foto: Archiwum RMF

20:45