Czy dzieci w szkole podstawowej interesują się polityką? Zapewne niespecjalnie. Ale rosyjski prezydent nie ma zamiaru łatwo rezygnować. Grupa kremlowskich specjalistów opracowała portal internetowy "Poznaj prezydenta", adresowany do Rosjan w wieku od 8 do 14 lat.

Dzięki portalowi dzieci mają pokochać swojego przywódcę. Autorzy portalu nie są głupi, i nie zajmują się tępą propagandą w stylu radzieckim. Dlatego na dziecięcych stronach internetowych pojawia się sentencja, z której wynika, że jeśli lidera wszyscy chwalą, to jest on zły, gdyż w kraju po prostu panuje cenzura i ludzie boją się go krytykować.

To równocześnie znak, że w kraju nie ma demokracji. Widocznie kwestia wolności słowa bardzo uwiera kremlowskich urzędników, skoro umieścili w Internecie takie dywagacje. Wśród pytań dotyczących prezydenta pojawia się też takie: „Kto jest ważniejszy - prezydent czy mama”. Podczas inauguracji portalu dzieci odpowiadały jednogłośnie – mama.

Niektóre rozdziały portalu opracowane wręcz znakomicie, np. trójwymiarowa historyczna mapa Kremla, po której można spacerować i jest przy okazji ona świetnym przewodnikiem, można polecić turystom wybierającym się do Moskwy.

Jeśli i Ty chcesz poznać rosyjskiego prezydenta kliknij tutaj.

09:35