14 mln zł pochłonie rozbudowa portu lotniczego w Pyrzowicach, które już niedługo będzie oferować najwięcej tanich lotów w kraju. Jeśli zapowiedzi przewoźników sprawdzą się tylko w połowie, liczba odprawianych osób wzrośnie o ponad 100 procent.

Z Katowic jedynym polskim tanim przewoźnikiem Air Polonia polecimy wkrótce do kilku europejskich stolic, ale na tym nie koniec. W Pyrzowicach swoją bazę urządza także węgierska tania linia lotnicza.

Choć prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego zarządzającego potem, Marek Mutke broni się przed określeniem lotniska jako centrum tanich lotów, to jednak przyznaje, że port zainteresowany jest każdym przewoźnikiem. Niech operuje każdy, kto chce. Jeśli więc zapowiedzi przewoźników sprawdzą się choćby w połowie, to liczba odprawianych pasażerów wzrośnie o ponad 100 procent. W ubiegłym roku z lotniska odleciało blisko 300 tys. osób.

Jak na razie – po dwóch miesiącach działalności w Polsce tanich linii lotniczych – okazało się, że połączenia lokalne są nieopłacalne. W Polsce obyczaj podróżowania jest obyczajem podróżowania pociągiem – mówi Marek Słowatyniec z Air Polonia. I dlatego linia utrzymała tylko jedno krajowe połączenie: Wrocław-Warszawa.

22:15