Witold Ziobro, brat ministra sprawiedliwości, odszedł z kontrolowanego przez państwo banku Pekao S.A. - informuje Onet. Portal dowiedział się, że nie zgadzał się on ze sposobem przejęcia Idei Banku, należącego do miliardera Leszka Czarneckiego. Wraz z Witoldem Ziobro z banku mogą odejść kolejni pracownicy.

Witold Ziobro był doradcą zarządu banku ds. cyberbezpieczeństwa. Z informacji Onetu wynika, że rezygnację złożył tydzień temu.

Po rozmowach z ludźmi z otoczenia szefa Solidarnej Polski (Zbigniewa Ziobro, brata Witolda - red.) portal utrzymuje, że Witold Ziobro nie zgadzał się z przejęciem przez Pekao S.A. należącego do miliardera Leszka Czarneckiego Idea Banku.

"Ta transakcja to błąd. Bank Czarneckiego nie został dobrze przebadany, tam może być jeszcze wiele trupów w szafie, które obciążą Pekao" - mówią rozmówcy dziennikarza Onetu.

Portalowi nie udało się uzyskać komentarza Witolda Ziobry. Spraw personalnych nie chciał też komentować rzecznik Pekao S.A. Paweł Jurek.

Idea Bank przejęty przez Pekao S.A.

Decyzję o przymusowym przejęciu Idea Banku Bankowy Fundusz Gwarancyjny ogłosił w sylwestra. Powodem była - jak argumentował - zła sytuacja kapitałowa Idea Banku. 3 stycznia 2021 roku bank został przymusowo przejęty przez państwowy Pekao S.A.

"Decyzja BFG o praktycznej nacjonalizacji Idea Banku S.A. jest jawnym pogwałceniem prawa" - napisał Leszek Czarnecki w wydanym wtedy oświadczeniu.

Jak zauważa Onet, Pekao S.A. do niedawna było uważane za perłę w koronie polityczno-biznesowego kawałka tortu wykrojonego dla Zbigniewa Ziobry. Na jego czele stanął Michał Krupiński, a wraz z nim do banku trafił Witold Ziobro. Obaj pracowali wcześniej razem w PZU.

Teraz, jak pisze portal, szykuje się fala odejść z Pekao S.A. Do opuszczenia firmy szykują się pracownicy departamentu prawnego, a także pionu bezpieczeństwa.

Pełen artykuł na ten temat przeczytacie w portalu Onet.pl