"Nie zamierzamy podnosić podatków, będziemy uszczelniać system, dzięki temu znajdzie się w gospodarce 40-50 mld zł" - powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

"Nie zamierzamy podnosić podatków, będziemy uszczelniać system, dzięki temu znajdzie się w gospodarce 40-50 mld zł"  - powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.
Wicepremier Mateusz Morawiecki /Jacek Turczyk /PAP

Myślę, że będę miał dobrą wiadomość, że my zasadniczo nie patrzymy na podnoszenie podatków jako to źródło, gdzie ma się znaleźć 40 czy 50 mld - tłumaczył wicepremier w Warszawie na konferencji "Ryzyka i Trendy 2017" zorganizowanej przez ośrodek Polityka Insight. Jak dodał Mateusz Morawiecki, to właśnie uszczelnienie systemu podatkowego będzie źródłem dochodu państwa.

Mafie vatowskie nie mogą hulać po Polsce jak wiatr po dzikim polu - powiedział. Uzyskane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na m.in. program 500 plus czy Mieszkanie plus.

Będziemy starali się wielki transfer społeczny (...) sfinansować w ogromnej części nie poprzez podniesienie podatków (...), tylko poprzez uszczelnienie podatkowego  - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki.

(ug)