Właściciele chcą sprzedać biurowce i centra handlowe warte miliardy złotych. Problem w tym, że wielkiego zainteresowania po stronie kupujących nie widać - donosi "Puls Biznesu".

Łódzka Manufaktura, krakowskie Centrum Biurowe Lubicz, warszawski wieżowiec Warsaw Financial Center (WFC) czy biurowiec Metropolitan przy pl. Piłsudskiego - to tylko kilka nieruchomości, które już są lub wkrótce będą wystawione na sprzedaż. Prawie każda z nich jest warta setki milionów euro.

Niektóre nieruchomości zostaną sprzedane poniżej oczekiwanej ceny wywoławczej, a część będzie musiała poczekać na kupca dłużej. Już widać przykłady takich budynków, które są na rynku od dłuższego czasu, ale ich właściciele nie są skłonni zaakceptować niższej ceny i odkładają decyzję o zbyciu - mówi Przemysław Felicki, dyrektor z działu inwestycyjnego agencji CBRE.

Polska - obok Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii - jest uważana za jeden z najlepszych europejskich rynków na inwestowanie w nieruchomości. Aż 83 proc. spośród 524 przebadanych przez Ernst & Young inwestorów uważa nasz kraj za atrakcyjny lub bardzo atrakcyjny.