O rozpadzie polskiej koalicji rządowej piszą dziś wszystkie czołowe austriackie dzienniki, od wczoraj informują o nim także tamtejsze media elektroniczne. „Die Presse” ocenia, że sprawa winiet to tylko wymówka, a koalicja rozpadła się z powodu coraz śmielej wysuwanych żądań PSL-u.

Według gazety ugrupowanie ludowców, aby ratować skórę nie wahało się działać jak opozycja. „Wiedeński Kurier” napisał, że PSL boi się narastającego niezadowolenia wśród rolników.

W jednym z komentarzy radiowych można było natomiast usłyszeć: To się musiało tak skończyć. Nie było nadziei, że ta koalicja podoła problemom, które stanęły przed Polską.

Austriackie media podkreślają, że nie da

Koalicję zawiera się po to, aby skutecznie i sprawnie realizować wspólną politykę. Tylko takie koalicje mają sens - tak Leszek Miller tłumaczył wczoraj w wystąpieniu telewizyjnym decyzję o zerwaniu współpracy z PSL. Leszek Miller zwrócił się do prezydenta o odwołanie wicepremiera Jarosława... czytaj więcej

się być jednocześnie w koalicji i opozycji. Przypominają również, że podobna sytuacja w Austrii zakończyła się przedterminowymi wyborami.

13:40