Wróżby andrzejkowe to nie tylko tradycyjne lanie wosku, czy ustawianie butów. Wróżyć możemy nawet z pępka, paznokci, czy... pośladków.

Mimo że niektóre sposoby wróżenia wyglądają dosyć dziwnie, mają nawet swoją fachową nazwę. Omfalomancja to wróżenie z pępka. Im głębszy, tym więcej dzieci spłodzimy, a im bardziej okrągły, tym więcej szczęścia będziemy mieli.

Onychomancja to wróżenie z paznokcia. Tutaj również znaczenie ma jego kształt. Paznokcie długie i wąskie wskazują na osobę spokojną, opanowaną, na której można zawsze polegać. Krótkie paznokcie mogą świadczyć o osobach, które ciężko przekonać do swojej opinii. Są to osoby przebojowe i energiczne. Szerokie paznokcie to wizytówka osób rozsądnych, które kierują się rozumem. Osoby niestabilne emocjonalnie mogą mieć okrągły kształt paznokci. Potrafią być wybuchowe.

Mężczyznom na pewno spodoba się przepowiadanie przyszłość z... kobiecych pośladków. Ich kształt powie nam, na przykład kto ma predyspozycje do bycia gwiazdą, a kogo czeka kierownicze stanowisko. Rumpolodzy, czyli badacze kobiecych krągłości, wyróżniają cztery typy pośladków. Okrągłe oznaczają, że kobieta jest dobrą koleżanką, ma szanse zostać gwiazdą i oczekuje poczucia bezpieczeństwa. Sercowate wskazują na dużą wrażliwość, taka osoba jest niestety skłonna do awantur. Gruszkowe pośladki mówią o osobie nieśmiałej, a płaskie o kobiecie samodzielnej, ale wrażliwej.

Wróż z tego, co masz pod ręką

Jeżeli nie mamy przy sobie świeczki, aby powróżyć z wosku - nic straconego. Wróżyć można niemal ze wszystkiego, na przykład z codziennego obuwia. Zdarta po zewnętrznej stronie podeszwa świadczy, że osoba, która je nosi często spieszy się i jest arogancka. W Japonii do przepowiadania pogody wykorzystuje się drewniany sandał, który trzeba podrzucić. W zależności od tego jak spadnie, będzie słonecznie, pochmurnie albo deszczowo.

Niektórzy również wróżą z radia. Jak to wygląda? Przełączając stacje, ta piosenka, na której się zatrzymamy ma podpowiedzieć nam jaki będzie przyszły partner albo partnerka. Podobnie można zrobić z książką. Otwieramy ją na dowolnej stronie i palcem wskazujemy losowe zdanie. Inna metoda pochodzi wprost z XXI wieku. Przełączamy różne strony internetowe i na tej, na której się zatrzymamy znajdziemy informacje o przyszłej żonie czy mężu.

(mpw)