Nurkowie z Madagaskaru twierdzą, że odnaleźli skarb należący do Williama "kapitana" Kidda, który według legendy uchodzi za jednego z najokrutniejszych i najkrwawszych piratów XVII wieku. To srebrna sztaba o wadze ok. 50 kg.

Srebro udało się wydostać na brzeg wyspy Świętej Marii z wraku statku. Prawdopodobnie był to legendarny okręt Adventure Galley, należący do Williama Kidda. Skarb zaprezentowano na oficjalnej uroczystości samemu prezydentowi Madagaskaru. Jeden z odkrywców, Barry Clifford twierdzi, że we wraku znajduje się jeszcze więcej sztabek srebra. 

William "kapitan" Kidd żył w latach 1645 -1701. Krąży przekonanie, że był jednym z najokrutniejszych i najkrwawszych piratów XVII wieku, oskarżanych o ciężkie zbrodnie. Legenda mówi, że zakopał gdzieś swe skarby. 

W rzeczywistości Kidd był prawdopodobnie jednym z wielu korsarzy brytyjskich, grasujących na wodach Atlantyku i Oceanu Indyjskiego, a jednocześnie ofiarą spisku korupcyjnego, w który wplątane były najznakomitsze brytyjskie postaci epoki.