W jednym ze sklepów odzieżowych w centrum handlowym w Toruniu natrafiono na groźnego skorpiona. Był on ukryty w kurtce, która miała trafić do sprzedaży. Zwierzę było żywe.

Takie egzotyczne i zarazem niebezpieczne okazy też się trafiają. Skorpion złoty po swojej długiej podróży został zabezpieczony i przekazany pod opiekę eksperta terrarystyki - napisał na swoim profilu na Facebooku Eko Patrol Toruń.

Na takie nietypowe znalezisko natrafiła jedna z pracownic sklepu odzieżowego. Okazało się, że to przedstawiciel jadowitego gatunku skorpionów. 

Na miejsce przyjechał Ekopatrol. Znalezione zwierzę to skorpion złoty (Mesobuthus martensii). Pajęczak został przewieziony do eksperta z dziedziny terrarystyki. 

Skorpion złoty w naturalnym środowisku przebywa na stepach i pastwiskach w północno-wschodnich Chinach i Mandźurii. Żywi się bezkręgowcami, które uśmierca za pomocą silnego jadu. Jad ten jest także niebezpieczny dla człowieka. 

Co ciekawe, mieszanka trzech toksyn, wchodzących w skład jadu skorpiona złotego jest od ponad tysiąca lat stosowana w tradycyjnej medycynie chińskiej.