Na trzy dni Zamek Czocha na Dolnym Śląsku zamieni się w szkołę magii rodem z opowieści o Harrym Potterze. Blisko 130 miłośnicy fantastyki z całego świata weźmie udział w specjalnej grze fabularnej. Samego Pottera i jego przyjaciół jednak nie będzie. Uczestnicy o godzinie dwudziestej wcielą się w wymyślone przez siebie postacie.

Gra rozpocznie się o 20:00 i zakończy się o północy z soboty na niedzielę. Jej uczestnicy będą odgrywać zaplanowany scenariusz, którego scenerią będzie tajemnicza szkoła magii.

Nie jest to jednak wierne odwzorowanie Hogwartu. To zupełnie inna. Stworzona przez nas szkoła magii - tłumaczy jeden z organizatorów, Dominik Dembinski.

Wszystkie postacie są stworzone wspólnie z uczestnikami. Część nawiązuje do bohaterów opowieści o Harrym Potterze lub wprost jest na nich wzorowana.

Na pewno pojawią się wątki dotyczące nieporozumień między czystokrwistymi, a mugolakami - przyznają organizatorzy. Będą lekcje magii. Uczestnicy przygotują magiczne eliksiry. Wezmą również udział w zawodach sportowych. Wszystkie zajęcia mają oddawać klimat szkoły magii.

To jest moje spełnienie marzeń z dzieciństwa. Gdy miałam sześć lat czekałam na list z Hogwartu - przyznaje Kamila Tatarnowicz z Wrocławia. Teraz to marzenie się spełnia.

Fanka Harrego Pottera wcieli się w rolę pielęgniarki z innej szkoły magii. Do Zamku Czocha pojechała z różdżką, kociołkiem i strojem w walizce.

Osoby decydujące się na udział w grze chcą poczuć klimat magicznej szkoły i dobrze się bawić. 

(j.)