Czy istnieje zapach miłości? W dniu święta zakochanych postanowiliśmy to sprawdzić w Paryżu, który jest światową stolicą nie tylko mody, ale również perfum! Korespondent RMF FM Marek Gładysz wybrał się do paryskiego Muzeum Perfum Fragonard, gdzie – w specjalnej wytwórni – każdy może stworzyć własne, niepowtarzalne pachnidło.

Czy istnieją specjalne nuty zapachowe, które szczególnie przyciągają płeć przeciwną? To pytanie korespondent RMF FM zadał specjalistce z paryskiego Muzeum Perfum.

Większość perfum ma od stuleci m.in. funkcje uwodzenia płci przeciwnej. Dotyczy to wszystkich nut zapachowych stosowanych przy wytwarzaniu pachnideł. Ale są różne trendy. Na przykład teraz najmodniejsze stają się perfumy, które kojarzą nam się również z przyjemnymi odczuciami smakowymi. Chodzi o pachnidła z silnymi nutami czekoladowymi i migdałowymi lub przypominające zapachem ciasta. To oczywiście dla pań. W przypadku panów modne są wody toaletowe kojarzące się z zapachem lasu - wyjaśniła Alexia Guillier z paryskiego Muzeum Perfum Fragonard.

(j.)