15 tysięcy gratisowych par nowych butów czeka na klientów w sieci sklepów spożywczo-monopolowych w Szczecinie. Wystarczy wydać 20 złotych. Właściciel sieci powiedział „dość” mało schludnemu wyglądowi niektórych osób robiących zakupy.

Nietypowa promocja rozpaliła obuwnicze żądze w Szczecinie do tego stopnia, że niektórzy robią zakupy nawet kilka razy dziennie. Wyjątkową popularnością cieszy się kolor biały. Sprzedawczyni w jednym ze sklepów mówi, że klienci wybierają ten kolor dla córek lub wnuczek. Buciki idealnie pasują do stroju komunijnego.

Wybór jest jednak dużo większy. W palecie jest 12 kolorów, między innymi granatowy, pomarańczowy i cytrynowy. Rekordzistą jest pan, który przez prawie dwa tygodnie codziennie wydawał 20 zł i uzbierał całą kolekcję. Promocja cieszy się dużą popularnością wśród właścicieli psów. Obuwie idealnie nadaje się do porannych spacerów po zroszonej trawie. Promocji nie można nie zauważyć. Kartka z informacją o nietypowym gratisie wisi na drzwiach wejściowych do pawilonu, buty są zaprezentowane w witrynie wystawowej.

Koniec z podartymi butami niektórych klientów

Andrzej Pawelec, właściciel sklepów zorganizował akcję rozdawania butów, bo nie mógł już patrzeć na mało estetyczny wygląd niektórych osób robiących zakupy: Rzeczywiście były kłopoty z obuwiem u klientów, zwłaszcza z niższych klas społecznych. Przychodzili czasem w podartych.

Promocja ruszyła dzięki nietypowemu dłużnikowi, który był winien Pawelcowi pieniądze. Nie miał gotówki. Zaproponował rozliczenie bezgotówkowe. Zamiast pieniędzy zapłacił butami. Do magazynu trafiło 15 tysięcy par. Na początku próbowano je sprzedać, ale nie cieszyły się zbyt dużym zainteresowaniem. Dlatego teraz są rozdawane po zrobieniu niewielkich zakupów. Sprzedawczyni podsumowuje całą akcję: Ubieramy Szczecin. Na kolorowo i wesoło.