Nagrania z serfującym corgi o imieniu JoJo stały się hitem Internetu. Właścicielka psa Josephine Hearn podzieliła się w sieci filmikami, na których jej pupil "walczy" na dece z falami w San Diego w Kalifornii.

Historia psa JoJo to niestety nie tylko zabawa z falami i śmieszne filmiki w sieci.  W 2014 roku, kiedy jego właścicielka Josephine spacerowała z nim po parku, JoJo został zaatakowana i mocno pogryziony przez dwa psy. Leczenie pupila pochłonęło większość oszczędności jego właścicieli. Ale udało się - z pomocą weterynarzy corgi odzyskał siły.

Pewnego dnia - w ramach rekonwalescencji - Josephine i Ryan zabrali psa na plażę w San Diego. Tam - trochę dla żartu - postawili go na chwilę na desce serfingowej. Jak się okazało, JoJo świetnie sobie poradził.

Josephine zamontowała więc na desce kamerę GoPro, aby nagrać dokonania swojego pupila ubranego w kamizelkę ratunkową.

Jojo przetestował wody na kilku plażach w południowej Kalifornii, a także fale w Oahu na Hawajach, wykazując się niesamowitymi umiejętnościami. Co jego właściciele skrzętnie odnotowują na Istagramie.

W czasie, kiedy Corgi nie serfuje, jest psem terapeutycznym w szpitalu wojskowym Scripps Memorial Hospital. Odwiedza również ośrodki rehabilitacyjne oraz domy dla osób starszych.