Zachmurzenie na ogół umiarkowane oraz duże, miejscami opady deszczu i temperatura maksymalna do 22 st. Celsjusza - takie są prognozy na czwartek. Synoptycy ostrzegają też przed lokalnymi burzami. Pogoda będzie zatem dynamiczna. Co czeka nas w kolejnych dniach? Weekend zapowiada się całkiem optymistycznie. Słońca nie zabraknie, a temperatury nadal będą korzystne. W niedzielę ma być nawet do 21 stopni Celsjusza!

Pogodę w Polsce kształtuje niż, nadal pozostajemy pod wpływem frontu atmosferycznego. Od północnego-wschodu napływa do nas chłodne powietrze polarno-kontynentalne, a od południowego-zachodu polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie wynosi 1008 hPa i będzie rosło. 

Czwartek upłynie pod znakiem wysokich wartości na termometrach. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 10 stopni Celsjusza w Gdańsku do 22 stopni Celsjusza we Wrocławiu. W regionach północnych oraz wschodnich zachmurzenie będzie wzrastać do dużego, ale spodziewane są tam też przejaśnienia. Im bardziej na południe, tym chwil ze słońcem ma być więcej. W niektórych regionach - między innymi na Mazowszu, w Łódzkiem, na Podlasiu oraz w Wielkopolsce, na Lubelszczyźnie oraz na Podkarpaciu - spodziewane są opady deszczu. Dodatkowo w pasie od Pomorza i Mazur po Lubelszczyznę niewykluczone są burze.Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. Jedynie na wybrzeżu porywisty.

Początek weekendu bardzo pogodny. W piątek dominować będzie zachmurzenie umiarkowane,lokalnie zmaleje do małego; padać raczej nie powinno. Pogoda zatem będzie sprzyjać spacerom, bo chwil ze słońcem w żadnym regionie nie zabraknie. Stosunkowo ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 8 stopni Celsjusza w Białymstoku oraz w Gdańsku do nawet 15 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 

Sobota w całym kraju  - od Bałtyku aż po Tatry- bardzo słoneczna. Zachmurzenie na ogół zmaleje do małego. Termometry będą wskazywać bardzo korzystne wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 17 stopni Celsjusza w Zielonej Górze. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. Warto wykorzystać fantastyczną pogodę i spędzić ten dzień na świeżym powietrzu.

W niedzielę wartości na termometrach jeszcze wzrosną. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od  16 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 21 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Niestety, na zachodzie oraz miejscami na północy kraju pogoda się popsuje. Zachmurzenie wzrośnie tam do dużego i spodziewane są lokalne opady deszczu. Najwięcej powodów do radości będą mieli mieszkańcy regionów południowych. Tam słońca będzie mnóstwo i padać nie powinno. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu na interia.pl. Kliknij!