Drewniany pomnik Misia Uszatka stanął w Warszawie. Postać bajkowego misia artyści wyrzeźbili w uszkodzonym przez wichurę drzewie przy ulicy Baśniowej na stołecznej Ochocie. Dzielnica zakwalifikowała spróchniałe drzewo do wycinki. Mieszkańcy zaproponowali, aby zamieniło się w drewnianą rzeźbę Misia Uszatka. Rzeźba została wyrzeźbiona piłą mechaniczną przez Andrzeja ANDRE Zawadzkiego.

Drewniany Miś Uszatek wygląda dokładnie jak w bajce. Najbardziej cieszy się mój wnuk, bo od kiedy pojawił się tu Miś Uszatek, chętnie tutaj przychodzi. Można wrócić do czasów dzieciństwa - komentują mieszkańcy Ochoty. Drewniane rzeźby to właśnie pomysł mieszkańców oraz radnych dzielnicy Ochota. Gdy po raz pierwszy zobaczyłam tu Misia Uszatka pomyślałam, że wydarzyło się tu coś fajnego. Dobrze, że z tego drzewa udało się jeszcze coś wykrzesać - dodaje jedna z mieszkanek. 

Obok drewnianego Misia Uszatka na ulicy Baśniowej zobaczyć można też wyrzeźbioną w drewnie sowę siedzącą na książkach symbolizującą mądrość. 

Rzeźbę Misia Uszatka znaleźć można też między innymi na Szlaku Bajkowa Łódź stworzonym na pamiątkę dorobku łódzkiej animacji Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for, który jest twórcą właśnie Misia Uszatka.

(j.)